Staronový hlavní trenér David Horejš na začátku zimní přípravy přivítal hráče po dovolené a v týmu uvítal i nové tváře. Zřejmě největší ohlas přinesl návrat Michala Klesy, který se po zranění rozehrál v divizi a nyní se hlásil na začátku přípravy Jihočechů. "Měl by u nás podepsat smlouvu," potvrdil trenér Dynama.
David Horejš při rozhovoru do Jihočeské televize

Je pro vás změna, že jarní část sezony budete trénovat jako oficiálně jmenovaný kouč?
Není to pro mě změna. Už v závěru podzimní části jsem byl hlavní trenér a měl jsem po ruce stejný realizační tým, akorát se to v zimě potvrdilo. Jsem rád za šanci, kterou jsem dostal. Udělám vše pro to, aby to dopadlo dobře.

Dostudoval jste trenérskou školu?
Přesně tak. Dokončil jsem licenci na mládež a koncem ledna budu začínat dělat profi licenci. Studuje se dva roky.

Co říkáte k novým hráčům, kteří se dnes poprvé objevili na tréninku?
Nějaké hráče už jsme měli vytipované. Dnes se de facto na tréninku objevili tři noví hráči. Na hostování z juniorky pražské Sparty Patrik Čavoš, na třítýdenní zkoušku Milan Ujec a náš dorostenec Mikuláš Jáša. Nadále chceme jít cestou, že budeme sázet na vlastní odchovance a to je přesně případ Mikuláše. Z hostování v Písku se vrací Martin Held, Lukáš Havel a Jindřich Kadula.

Jak to vypadá s Michalem Klesou? Už jste s ním domluven na spolupráci?
Podle všeho by se měl vrátit. Skončil u nás, protože měl přetržený křížový vaz v koleni a končila mu u nás smlouva. Léčil se individuálně a na podzim hrál v Praze divizi. Domluvili jsme se, že by u nás měl podepsat smlouvu. Věříme, že bude posilou.

Milan Ujec přichází s pověstí gólového útočníka?
Dostali jsme od našeho bývalého hráče Ondřeje Herzána doporučení, že Milan se velmi dobře prezentuje. Jestli se nemýlím, má i nějaké starty za Viktorii Žižkov, tudíž nějaké zkušenosti určitě mít bude. Přichází na třítýdenní zkoušku, uvidíme, jak to s ním bude dál.

Očekáváte ještě nějaké posílení kádru?
Ještě bychom chtěli přivést nějakého nového hráče. Uvidíme, jak na tom bude aktuální kádr a podle toho budeme s případnými posilami postupovat dál. Záleží na hráčích, který nyní máme v týmu, jak se s tím popasují. Máme velký zájem o Tomáše Hájovského, který se vrátil zpět do Příbrami. Myslím si, že nějaké změny ještě nastanou.

Všichni hráči nastoupili zdraví do přípravy?
Ano. Všichni se zapojili do přípravy. Pouze Michal Klesa má problém se svalem, ale není to nic vážného.

David Horejš při prvním tréninku v roce 2016

Přípravu absolvujete v domácích podmínkách?
Máme velice kvalitní tréninkové centrum, tudíž se budeme připravovat u nás. Budeme využívat naše podmínky, což je například umělá tráva nebo nafukovací hala. Na začátku února máme soustředění v Prachaticích, odehrajeme slušnou porci přípravných utkání. Chceme vidět hráče co nejvíce v akci a věříme, že se dobře připravíme na sezonu.

Z jakého důvodu letos neabsolvujete zimní Tipsport ligu?
Kvůli termínovým kolizím, které by nám vznikly. Chtěli jsme si zápasy rozvrhnout, což pro nás letos Tipsport liga nesplňovala. Naším cílem bylo v týdnu potrénovat a o víkendu hrát zápasy. Podařilo se nám sehnat kvalitní soupeře, tudíž jsme se rozhodli jít cestou bez absolvování Tipsport ligy.

Podílel jste se na plánu přípravy?
I přesto, že jsem v té době ještě nebyl potvrzený jako hlavní trenér, tak jsme s celým realizačním týmem připravovali plán přípravy už na podzim. Věděli jsme, že může přijít jiný realizační tým, přesto jsme ho už na podzim předpřipravili.

Naplňuje plán přípravy očekávaní, se kterým jste ho sestavili?
Určitě. Sehnali jsme kvalitní soupeře, kteří nás pořádně prověří. Zápasy nám ukážou, jak na to jsme.

První přípravné utkání odehrajete po čtrnácti dnech trénování. Nyní čeká hráče fyzická příprava?
První týden chceme hráče dostat zpět do tempa, kdy v sobotu proti sobě odehrají modelové utkání. Od dalšího týdne začneme hrát přípravná utkání.

Fotbalisté Dynama od pondělí trénují na jarní část (4.1.2016)

Po dovolené už jsou fotbalisté Dynama zpátky v přípravě na druhou polovinu sezony. V pondělí dopoledne se Jihočeši pod vedením trenéra Davida Horejše sešli k prvnímu tréninku. V kádru nechyběli nováčci Patrik Čavoš, Milan Ujec, dorostenec Mikuláš Jáša nebo navrátilec Michal Klesa. Na srazu se hlásili i hráči, kteří byli na podzim hostovat v Písku.