Během zimní pauzy se stal trenérem juniorského týmu Dynama České Budějovice Pavol Švantner. Jeho hlavním cílem bude stabilizovat kádr, což by mu měla pomoci i spolupráce s divizním Roudným. "Domluvili jsme se na tom, že pondělí a úterý budeme společně trénovat s hráči Roudného," řekl Švantner na začátku přípravy.

Převzal jste kádr juniorky. Co to pro vás znamená?
Domluvili jsme se s Martin Vozábalem, že od zimy bude trénovat juniorský tým. Vím, že to pro mě nebude jednoduché, budu mít spoustu práce navíc. Jdu do toho s tím, že chci Dynamu pomoct. V juniorce máme problém s tím, že je nedostatek hráčů. Naším cílem je, aby pro hráče byla juniorka takovým propojovacím mostem mezi dorostem a dospělou soutěží. Není to pro mě nic nového, už jednou jsem u juniorky působil.

Výsledky juniorského týmu nejsou ideální. Bude to jedna z hlavních věcí, které budete chtít napravit?
Samozřejmě výsledky budeme chtít lepší, do každého utkání půjdeme s tím, že ho chceme vyhrát. Ovšem ještě jednou opakuji, cílem juniorky je vychovat hráče pro dospělý fotbal. Chceme, aby se co nejvíce našich hráčů probojovalo do přípravy v A-týmu.

Je velkou překážkou nedostatek hráčů v týmu?
Snažím se kádr stabilizovat na určitý počet hráčů, aby tréninky měly kvalitu. Momentálně máme jedenáct hráčů a jednoho brankáře, do Rakouska odcházejí Čadek a Horák. Často přijdou zranění, většina hráčů ještě studuje. Na tréninku nás moc není, ale kluci k tomu přistupují opravdu dobře.

Jak dál bude pokračovat spolupráce s Roudným?
Už od podzimu s Roudným spolupracujeme a předběžně jsme se domlouvali, že by naše juniorka mohla občas trénovat s áčkem Roudného. Nakonec to neklaplo, ale v zimě jsme podali další návrch, které vedení Roudného schválilo. Dle mého názoru je to dobrý krok pro obě strany, tréninky si výrazně zkvalitní. V první řadě je pro nás důležitý přínos pro naše hráče. Společné tréninky probíhají v pondělí a úterý, vedu je já.

Už jste s Roudným nějaké tréninky absolvovali?
Ano, už jich pár za sebou máme. Kluci byli zprvu malinko vyjukaní, ale zvykli si a klape to. Tréninky jsou připraveny zejména pro naše hráče, jelikož začínáme soutěž již za měsíc. Myslím si, že zatím na to máme samé dobré ohlasy. Pro hráče Roudného je to možnost se ukázat, pro naše prosadit se do dospělého fotbalu.

Co se týká přípravných utkání, kolik už jich máte za sebou?
První zápas jsme si zahráli právě proti Roudnému. Hrálo se na Složišti a zvítězili jsme 6:1, o branky se postarali Pasecký s Jennem po dvou, Švantner a Bálek. Hráči do toho šli s chutí, myslím si, že to splnilo účel. Utkání bylo zprvu vyrovnané, ale potom jsme soupeře přehráli. Bylo znát, že jsme v přípravě v pokročilejší fázi.

Jaký máte další přípravný plán?
Teď o víkendu jsme hráli s Českým Krumlovem a zápas jsme vyhráli 2:1. Dále nás čeká Písek, rakouský Gmünd a Rudolfov. Musíme se v každodenním tréninkovém procesu pořádně připravit, abychom zvládli jarní část.