Kádr Dynama pro jarní část sezony se rozrostl o další dvě posily. V druhé polovině sezony ve Fotbalové národní lize budou za budějovický celek nastupovat mimo jiné Tomáš Hájovský a Jiří Mareš.

Tomáš Hájovský (*10. 12. 1982) na jihu Čech působil již v druhé polovině sezony a s jeho výkony byli trenéři natolik spokojeni, že vedení klubu usilovalo o to, aby v Českých Budějovicích dohrál i jarní část. "Tomáš Hájovský je zkušený ligový fotbalista, což potvrzoval u nás už na podzim. Hned po svém příchodu se začlenil do základní sestavy a stal se jedním z pilířů týmu. Určitě jsme moc rádi, že se podařilo jeho příchod dotáhnout do konce," říká trenér Dynama David Horejš.

Zkušený obránce začal svou kariéru v klubu Baník Lehota pod Vtáčnikom a na Slovensku strávil také svá mládežnická léta. V roce 2003 přišla první zkušenost s českým fotbalem, když přestoupil do Tatranu Poštorná. Ovšem hned po první sezoně změnil působiště a stěhoval se do skotského klubu Raith Rovers FC, kde se ale do základní sestavy neprobojoval. Po ročním působení se tak vrátil zpět do Čech a přes Tatran Prachatice a Baník Sokolov došel až do plzeňské Viktorie. V západočeském klubu zažil své největší úspěchy, když se podílel na zisku mistrovského titulu v ročníku 2010/2011 a navíc si připsal start v utkání Evropské ligy proti tureckému Besiktasi. Do základu Viktorie se natrvalo neprobojoval a po hostováních v Hradci Králové a Sokolově přestoupil v červenci 2012 do Příbrami, za niž odehrál 84 utkání a vstřelil jednu branku. Slovenský rodák má bohaté zkušenosti s ligovým fotbalem, na svém kontě má již 118 startů v nejvyšší soutěži.

Zcela novou tváří v budějovickém týmu je pak záložník Jiří Mareš (*16. 2. 1992), který svou fotbalovou kariéru začal ve vesničce Rpety u Hořovic. Následně pak právě přes Hořovice přestoupil jako starší žák do Příbrami, kde postupně hrál za žákovské a dorostenecké týmy. Od roku 2011 byl členem A-týmu 1. FK Příbram, kde během posledních pěti sezon postupně nasbíral 91 ligových startů, ve kterých vstřelil sedm branek. Vedle toho také oblékl dres českého národního týmu do dvaceti a jednadvaceti let. Do deseti prvoligových zápasů nastoupil i letos, avšak prakticky vždy pouze jako střídající hráč, a proto dostal od vedení klubu svolení hledat si angažmá, kde by pravidelněji nastupoval.

"Jirka Mareš je typický krajní fotbalista, který může hrát v obraně nebo v záloze. Je to rychlostní typ hráče a já věřím tomu, že nám v jarních bojích pomůže. Měl i jiné nabídky, avšak prakticky okamžitě se rozhodl pro nás a jsem za to moc rád," pokračuje trenér Dynama David Horejš. Ten uvítal také to, že se oba hráči k týmu připojili ještě na konci ledna. "Určitě je dobře, že s námi mohou jet příští týden na soustředění do Prachatic. V únoru již začneme ladit formu na ligové zápasy a je jen dobře, že oba u toho budou," dodává Horejš.