Michal Klesa se po neúplně povedeném startu v Dynamu rozehrává k výborným výkonům. Proti Bohemians vstřelil dvě branky a výraznou měrou přispěl k výhře 3:1. První gól dal po výborné kolmici od Filipa Rýdela, ten druhý hlavou po centru Sandra. "Byl to asi můj první v životě," říkal po utkání s úsměvem. Důvody ke spokojenosti měl i Tomáš Řepka, kterému vyšla premiéra na Střeleckém ostrově.

V důležitém utkání jste porazili klokany 3:1. Jak hodnotíte tento povedený duel?
My víme, že doma musíme za každou cenu vyhrávat. Stejně jako Duklou i Příbramí se nám povedl vstup do zápasu. Vstřelili jsme rychlou branku a brzy na to přidali další. V závěru první půle jsme přežili kritický moment, což byla neproměněná penalta a druhý poločas jsme hráli v klidu.

Po pár minutách začalo hustě sněžit. Bylo těžké se s tím vyrovnat?
Bylo to hodně nepříjemné. I míč se hodně zpomaloval, jelikož sněhu napadlo dost. Já jsem naštěstí od začátku hrál v kolíkách, takže jsem tolik neklouzal. Ale někteří kluci nastoupili v lisovkách a o poločase se museli přezouvat.

Michal Klesa

Vstřelil jste dva góly. Mohl byste je popsat?
Při tom prvním jsem dostal krásnou kolmici od Filipa Rýdela. Snažil jsem se vystřelit křížně na zadní tyč a vyšlo to. Při tom druhém mě krásně oslovil centrem Sandro a já jsem překvapivě dal gól hlavou. Byl to asi můj první v životě (usmívá se).

Hned se vám po výhře lépe dýchá, že?
Určitě. Je škoda, že v sobotu Olomouc vyhrála gólem v nastavení na Slovácku, ale pořád máme náskok šesti bodů. Tím, že jsme porazili Bohemku, tak jsme ji do boje o záchranu také namočili. Nejdůležitější bude neprohrát v Ostravě a pak doma vyhrávat.

Zvítězili jste doma počtvrté za sebou. Již jste se dostali doma na vítěznou vlnu?
Na začátku sezony nás spousta lidí zatracovala, ale měli jsme doma silné soupeře. Zápas, kterým jsme si start hodně zkomplikovali, byl ten na Dukle, kde jsme měli vyhrát. Od zápasu s Plzní, kdy jsme remizovali 0:0 se naše výkony doma jenom lepší a je vidět, že fotbal hrát umíme. Na Střeleckém ostrově nikdo lehce vyhrávat nebude!

I vaše výkony se stále zlepšovaly…
Je pravda, že první půlrok nebyl z mé strany takový, jaký se asi očekával. Ale musel jsem si zde zvyknout a sehrát se s klukama. Teď jsem se zlepšil a doufám, že to bude pokračovat.

Nyní vás čekají dva zápasy venku. Budete se soustředit především na ten v Ostravě?
V Jablonci od nás asi nikdo nečeká, že bychom mohli uspět a můžeme jenom získat. Stěžejní je utkání v Ostravě, kde nesmíme prohrát. Když podáme výkon jako v Olomouci, tak by to mohlo dopadnout dobře.

Čtyři body ze šesti? To je slušný začátek, myslí si Tomáš Řepka

Máte za sebou premiéru na Střeleckém ostrově. Jaké z ní máte pocity?
Vyhráli jsme a to je pro mě nejdůležitější. Je trošku škoda, že se pokazilo počasí, ale počítá se vítězství. Možná, že bychom na normálním trávníku nevyhráli… To si samozřejmě dělám legraci.

Vypořádal jste se s těžkými podmínkami bez problémů?
Opravdu to nebylo jednoduché. Sněžení bylo husté a byla značně snížená viditelnost. Tich dvacet minut bylo hodně nepříjemných.

Obul jste již před utkáním kolíky?
Měl jsem lisokolíky, takže to bylo bez problémů.

Co jste říkal fanouškům Sparty, kteří vás přijeli podpořit?
Bylo to úžasné. Chovali se slušně, respektovali pravidla. Jsem za to ohromně šťastný a musím jim poděkovat.

Nečekal jste, že by mohlo přijít ještě více diváků?

Tomáš Řepka
Myslím, že na to počasí jich přišlo dost. Přes tři a půl tisíce není špatné.

V prvním poločase jste se nedohodli s Romanem Lengyelem, kdo odehraje míč?
Přesně tak. Oba jsme šli pro míč. Naštěstí Matej Krajčík soupeře zakřižoval a z šance nebylo nic.

Můžete být spokojeni po dvou utkáních?
Myslím, že ano. Uhráli jsme čtyři body z šesti možných. To je podle mne slušný start. Nyní jedeme dvakrát ven a pokusíme se přivézt nějaké body. Obzvláště ty z Ostravy by byly hodně důležité.

Odehrál jste zápas s minimem faulů, jestli se nepletu.
Nějaké nedovolené zákroky tam byly, ale nebylo jich moc.

Po faulu na Rudolfa Otepku jste si něco hodně zblízka vyřizoval s Nešporem. O co šlo?
On říkal, že ve faulu na Rudu nešlo o žádný úmysl. Já jsem ale zcela opačného názoru, že Rudu chtěli zranit.

Nemrzelo vás, že vás klokani v závěru připravili o další nulu?
Vůbec ne. Já jsem sem přišel s tím, že chceme získávat tři body a ne nuly.

Byl hodně důležitý začátek, kdy jste vstřelili rychlou branku?
To každopádně. Poté máte i psychickou výhodu, když vstřelíte rychlý gól.

Nezatrnulo vám, když rozhodčí odpískal penaltu v závěru poločasu?
Trošku ano. Ale bylo to naší hloupostí a naštěstí Nešpor branku netrefil. Byl by to asi jiný zápas.