Bylo to skoro pro všechny velké překvapení, když se českobudějovický odchovanec Jiří Kladrubský objevil mezi náhradníky při utkání 3. kola MOL Cupu proti Spartě. Volný hráč po konci v Itálii už dva týdny trénuje s prvním týmem a proti Spartě naskočil na čtvrthodinu. Byl tak na hřišti, když Ivo Táborský sedm minut před koncem snížil na konečných 1:2.

Váš návrat do Dynama je o to pikantnější, že byl proti Spartě, vašemu bývalému klubu?
Ano, ve Spartě jsem přeci jen něco prožil. Když jsem z Dynama naposledy odcházel, tak jsem končil také proti Spartě. Zápas jsem si užil, i když jsem hrál jenom chvíli. Potěšilo mě samozřejmě také, že moje jméno vyvolával sparťanský kotel.

Během vaší čtvrthodiny na hřišti se ale vašemu týmu podařilo snížit. Těší vás i tato osobní statistika?

Jiří Kladrubský v zápase se Spartou
To ani ne. Se Spartou jsme prohráli, to je hlavní. I když musím kluky pochválit, odehráli proti silnému soupeři kvalitní zápas. Jak říkal trenér, takové utkání je za odměnu. Myslím, že si to diváci i hráči na trávníku.

Jak to vypadá s vaším návratem? V poháru jste poprvé nastoupil, zaregistrovaný v klubu jste.
Jsme domluveni s vedením, že tady můžu hrát a trénovat. Další působení budeme řešit asi až potom v zimě. Smlouvu nemám, ale chci hrát, takže na to nekoukám. Jsem rád, že mohu trénovat s ligovým mančaftem. V zimě se pak uvidí.

Cítil jste i během čtvrthodiny se Spartou, že vám chybí herní vytížení?
Samozřejmě. Od června jsem trénoval sám a vlastně jediné zápasy jsem odehrál v přípravě za Planou. Chybí mi herní praxe, není to jenom o běhání. Při zápase jsou to dva sprinty a najednou jsem zadýchaný. I proto chci jít v neděli za juniorku, abych se do toho dostal.

Do Vlašimi tak v sobotu s A-týmem nepojedete?
Nevím, to záleží na trenérech. Jsem připravený na všechno.

Pokud by to vyšlo, je nejbližším vaším cílem návrat do áčka Dynama?
Ano. Nic nesháním, nikomu nevolám, chtěl bych hrát za Dynamo. Co se uzavřelo přestupové okno, tak trénuji s áčkem. Takže už dva týdny naplno trénuji s mužstvem.

Naše výkony jdou stále nahoru, těší Iva Táborského

Favorizované Spartě jste vzdorovali zejména v první půli. Zlomily vás pak rychlé góly?
Asi ano. První půle se musela líbit všem, hrál se dobrý fotbal. Pak nás ale dostaly dolů dva rychlé góly a Sparta ukázala, že je jedním z nejlepších českých klubů. I když jí chybělo plno hráčů, tak prokázala kvalitu. Dělali jsme, co jsme mohli, ale nestačilo to. Třeba kdybychom dokázali využít některou ze situací v první půli, mohl se zápas vyvíjet jinak.

Jednu z možností v prvním dějství jste měl vy sám, kdy jste hlavou lízl Wermkeho centr těsně vedle.

Soustředěný Ivo Táborský
Šancí jsme měli víc, tahle byla v první půli asi největší. Nabíhal jsem si zleva na přední tyč a hlavou jsem centr stačil jen tečnout. Gól do šatny by nám pomohl, bohužel to tam nespadlo. Pak už jsme jen dotahovali a to bylo těžké.

Museli jste se obejít bez Richarda Kaloda, kterého na hrotu nahradil Jindřich Kadula. Jaká to byla změna?
Nechci hodnotit Jindrův výkon, to je na trenérech. Ale dle mého hrál výborný zápas. Ríša je větší a má asi o trošku víc síly, ale Jindra má zase jiné přednosti a s obranou Sparty se bil statečně. Svým výkonem ukázal, že je kvalitní alternativou.

Odehráli jste v první půli se Spartou nejlepší poločas v sezoně?
To si nemyslím. Dle mého byla první půlka s Opavou ještě lepší. Ale naše výkony jdou pořád nahoru. Začínáme si víc věřit, vytvářet si víc šancí. Ještě je třeba, abychom podali stejný výkon v první i druhé půli. Až to tak bude, tak nemám strach o náš tým.

Po vystřídání Kaduly jste šel na hrot a dal gól. Ani tato pozice vám zjevně není cizí.
Není, v útoku jsem hrával. Když šel Jindra dolů, tak se mě trenér ptal, jestli mám dost sil. Odpověděl jsem, že ano, tak mě poslal na hrot. Povedlo se mi dát i gól, pěkný centr přistál na moji hlavu. Bohužel stačil jen na snížení.

Už v sobotu vás čeká těžký zápas ve Vlašimi. Nemůže vám pohárový zápas se Spartou vzít plno sil?
Nemůže! Trénujeme poctivě, jsme silní a vyhrajeme!

Sparta na Střeleckém ostrově vydolovala postup (12.10.2016)

Vyrovnané utkání zvládla lépe favorizovaná pražská Sparta a na slušně zaplněném Střeleckém ostrově vybojovala postup do dalšího kola MOL Cupu. O svém vítězství rozhodli Pražané v rozmezí čtyř minut, kdy se trefil Pulkrab a Juliš. Za Dynamo snižoval Ivo Táborský.