Jihočeští mladíci dnes zamíří do Liberce, kde se představí v rámci 36. kola juniorské ligy. V prvním vzájemném utkání na podzim budějovická juniorka svého soupeře ze severu přestřílela a nakonec vyhrála 4:3 a za podobnému výsledku by se určitě nebránila ani dnes. Utkání začíná ve 13:00 na Městském stadionu.

V minulém zápase hostilo Dynamo na své půdě tým 1. FC Slovácko. Mladíky tentokrát posílili Machovec a Linhart z áčka, a i když především první poločas patřil domácímu mužstvu, nakonec brali budějovičtí pouze bod za remízu 0:0. „Do utkání jsme nastoupili velmi dobře a hned od úvodu jsme si vytvářeli gólové příležitosti, které se nám ale bohužel nepodařilo proměnit,“ litoval trenér Karel Vácha. Postupem času se začala hra srovnávat a duel byl na gólové příležitosti poměrně chudý. „Od 25. minuty se hra v poli vyrovnala a až do konce utkání jsme si ani my, ani soupeř vyloženou příležitost nevytvořili,“ hodnotil Vácha, který byl ale velmi spokojený s nasazením svého mužstva. „Hrál se fotbal ve vysokém tempu a nasazení, kterému ale scházely především góly nebo ze slibně se rozvíjejících kombinací alespoň šance.“ Jihočeský kouč si ale nakonec získaného bodu cenil. „I když jsme se se Slováckem rozešli smírně, připsali jsme si alespoň další bod do tabulky.“

Pondělní soupeř Jihočechů bude chtít v pondělí odčinit debakl, který utržil v minulém utkání v Mladé Boleslavi, kde prohrál 6:0. I když Liberec momentálně drží v tabulce až 12. místo, budou si muset obránci Dynama dát pozor především na útočníka Denise Frimmela, který je se šestnácti zásahy nejlepším střelcem týmu. Budějovický trenér Vácha ale doufá, že se jeho týmu podaří zopakovat dobrou hru i na severu Čech. „V Liberci bychom určitě rádi navázali na dobré výkony z posledních týdnů.“

Junioři ale příliš času na oddech nedostanou, protože ve čtvrtek je čeká dohrávka odloženého utkání, kdy na domácím hřišti přivítají Příbram.