Dynamo uhrálo v Jihlavě důležitou remízu 0:0, i když výkonem neoslnilo. Velkou zásluhu na bodu má brankář Zdeněk Křížek, který zneškodnil řadu šancí, ale rozhodně také stoper Roman Lengyel, jenž řídil defenzivu domácích. "Zase jsme nezvládli první půli, mohli jsme po ní prohrávat 0:3," láteřil po zápase Lengyel.

Bod z Jihlavy asi berete, ne?
Určitě. Jeli jsme do Jihlavy neprohrát, což se povedlo. Ale popravdě řečeno, za první poločas si Jihlava zasloužila vyhrát. Kříža chytal fantasticky, my jsme byli všude pozdě, a když by domácí vedli po první půli 3:0, tak nikdo nemohl říci ani „čiči“.

Nehráli jste prakticky po celý zápas až moc defenzivně?
Tam ani nejde tolik o taktiku. Hlavně si to každý z nás musí srovnat v hlavě a nemyslet si, že to půjde samo. Je to jen v nás a o tom, jestli budeme běhat. Ve druhé půli se ukázalo, že se s Jihlavou dalo hrát, pak už si žádnou šanci nevytvořila. Nechci snižovat výkon Jihlavy, která musela bezpodmínečně vyhrát, ale my jsme hráli hrozně.

Roman Lengyel si kryje míč před domácím kapitánem Vaculíkem

Třikrát po sobě jste inkasovali během úvodních deseti minut a i Jihlava měla na začátku několik šancí. Čím to je?
Nevím, čím to je. Asi přijdeme na ten zápas nesoustředění a soupeř nás vždy potrestal. Dnes jsme měli štěstí, protože jsme zase mohli dostat v úvodu dva góly.

Vy sám jste v desáté minutě zablokoval Kovářovi zřejmě gólovou střelu.
Od toho tam s Novasem jsme, abychom něčemu zabránili. Ale dělali jsme chyby vzadu. Zatahovali jsme se hrozně do vápna, domácí měli hodně prostoru a nehráli jsme dobře jako celek.

Jak funguje vaše spolupráce s Pavlem Novákem, se kterým jste odehrál poslední dva zápasy?
S Novasem se známe dlouho, jsme tu pátým rokem. Jsme sehraní a víme, co od sebe očekávat. Novas svojí šanci vzal za pačesy a podává výborné výkony.

Byla na Jihlavě hodně znát tíha utkání, protože bod by byl a je pro ni málo?
Leda v koncovce. Ale jinak jim nervozita nohy nesvazovala, v první půli hráli dobře. Ale neměli štěstí. A my jsme díky štěstí a Křížovi první půli přežili.

V závěru jste mohli nakonec prohrát, když Pavel Novák promáchl a Harba selhal ve velké šanci. To by byla asi hodně krutá porážka.
Byla, ale naštěstí se tak nestalo. Nás se štěstí drželo s Boleslaví a drželo se nás i v Jihlavě. Ale nemůžeme se na to spoléhat.

Už v úterý vás čeká dohrávka v Teplicích. Jak těžké se bude během několika dní připravit na těžký zápas?
Po fyzické stránce to tak těžké nebude, ale s takovým výkonem bychom dostali v Teplicích bůra. Nechci snižovat kvality Jihlavy, ale Teplice jsou letos lepším týmem. Musíme zlepšit přístup, abychom uspěli.

Dynamo si z Jihlavy odváží bezbrankovou remízu (29.8.2014)

Důležitý bod na hřišti Jihlavy uhráli fotbalisté českobudějovického Dynama. Na Vysočině totiž remizovali 0:0 a nechali soupeře u dna tabulky. Domácí měli po většinu utkání míč častěji na kopačkách, ale černobílé podržel brankář Křížek. Svěřenci trenéra Urbana mají v tabulce už šest bodů.