Poslední posila do středové řady. Takový je plán trenéra Dynama Luboše Urbana na závěrečné posílení kádru. Jihočechům zbývá v přípravě už jen poslední duel, v pátek přivítají na Střeleckém ostrově od 18 hodin Regensburg. Nastoupit by snad mohli i rekonvalescenti Klesa a Machovec.

Trenér Luboš Urban litoval individuálních chyb při zápase se Slavií. „Při vší úctě ke Slavii, výsledek neodpovídá vývoji. Znovu jsme dobře vstoupili do utkání, trefili jsme spojnici, byli jsme aktivní. Pak z první standardky dostaneme gól, když neodkopneme míč. Slavia byla efektivní, Novák pošle nesmyslnou malou domů a prohráváme 0:2. To nás srazilo a naopak soupeře nakoplo,“ smutnil po zápase kouč Jihočechů.

Zadumaný Luboš Urban

Černobílí neodehráli se Slavií vůbec špatné utkání, zejména v první půli sešívané tlačili. „Šance jsme měli, ale druhou půli Slavia zalezla a my jsme hráli do plných, na což asi nemáme kvalitu. Přesto jsme si vytvořili stoprocentní šanci, ale Škoda trefil brankáře. Kdybychom snížili na 1:2, tak jsme byli ve hře. Takhle jsme otevřeli hru, hodně jsme riskovali a udělali jsme obrovskou chybu při třetím gólu. Je to pro nás lekce z efektivity, ale příprava to byla výborná,“ hledal na porážce pozitiva Urban.

Příprava v Písku měla prakticky ligové parametry, na stadion v Písku přišly přes dva a půl tisíce diváků. „Hrálo se na fantasticky připraveném trávníku před skvělou kulisou. Udělali jsme dobře, že jsme po odřeknutí Jihlavy hráli v Písku se Slavií,“ chválí si. Do kádru Jihočechů by mohl přibýt ještě jeden hráč. „Pravděpodobně přijde ještě jeden hráč, ale čekáme, až ligové celky budou uzavírat kádry. Spíš půjde o typ hráče, uvidíme, kdo bude k mání. Ale vypadá to na záložníka. O odchodech neuvažujeme,“ říká Luboš Urban.

Trenér Dynama věřil, že by proti Slavii mohl na chvilku nastoupit zraněný Jaroslav Machovec, ale nakonec by to byl zbytečný risk. „Klesa s Machovcem byli ve čtvrtek na SONu v Praze a dopadlo to dobře. Takže měli v pátek a v sobotu dva běžecké tréninky, v neděli jeden. V úterý se připojí k týmu, Machovec by mohl v pátek odehrát poločas, Klesa snad část utkání,“ věří kouč.

Jihočechy čeká před generálkou zkrácený tréninkový týden. „V pondělí jsme měli jeden trénink, v úterý dva, ve středu jeden, ve čtvrtek předzápasový.“ První kolo sezony s Libercem odehraje Dynamo nakonec před televizními kamerami v neděli večer, přesto se výkop poslední přípravy měnit nebude. „Sehnat kvalitního soupeře je složité. Proto jsme se rozhodli vzít Regensburg, i když to není přímo týden před zápasem. Věřím, že to bude kvalitní prověrka,“ dodává závěrem trenér Luboš Urban.

Benát: V lize budou soupeři také trestat naše chyby (14.7.2014)

Ve středu zálohy je jistotou, své spoluhráče neúnavně zásobuje přesnými přihrávkami. Čtyřiatřicetiletý Petr Benát byl v utkání se Slavií jedním z nejlepších hráčů v černobílém dresu. I přes prohru zkušený středopolař věří, že se Jihočeši z kruté porážky poučí.