Po dvou výhrách v přípravných utkáních přijde ostrý test. V Písku sehraje Dynamo své třetí přátelské utkání, když narazí na účastníka SYNOT ligy Duklu Prahu. Utkání startuje ve středu od 11:00 hodin.

Dynamo

Třetí přípravné utkání čeká Jihočechy v Písku, kde sehrají další přípravné utkání proti Dukle Praha. V přípravě je doposud Dynamo stoprocentní. Nejprve porazilo juniorku Sparty 2:1, kdy se o první branku postaral obránce Pavel Novák, a rozhodující druhou si dali mladí sparťané sami. „Na začátek přípravy jsme odehráli velice kvalitní utkání. Jsem rád, jak jsme ho zvládli. Nikdo se nezranil, navíc se nám zadařilo i výsledkově,“ hovořil po utkání lodivod David Horejš.

Ve druhém utkání porazili Českobudějovičtí rakouský LASK Linz 4:2, když po prvním poločase prohrávali 1:2. Dvakrát se prosadil Milan Jurdík, jednu branku vstřelil Filip Vaněk a jednu si i Rakušané dali do vlastní sítě. Za stavu 2:2 se vychytanou penaltou blýskl brankář Českých Budějovic Kamil Hajdušek. „Začátek utkání se nám povedl, dostali jsme se do vedení. Poté ale z naší strany přišlo uspokojení, Linz nám dvěma branky otočil skóre. Druhý poločas jsme odehráli lépe, vstřelili tři branky a připsali si další výhru,“ shrnul utkání Horejš. I proti Dukle se dá očekávat, že trenéři dají šanci nováčkům v týmu. Jihočechy nadále trápí početná marodka. Mimo hru jsou Hála, Kadula, Kalod, Wermke a další hráči mají drobné zdravotní problémy.

Dukla Praha

I pražská Dukla je zatím v přípravě stoprocentní. V prvním přátelském duelu rozstříleli svěřenci trenéra Kozla třetiligový Žižkov 7:1, kdy do sestavy naskočilo několik nových tváří. Po dvou brankách se prosadili Mareš, Manzia a Bratanovič. Jednou se trefil Berger. Druhé, a o poznání těžší, utkání čekalo na Duklu proti druholigové Vlašimi. Vyrovnané utkání rozhodl až v 80. minutě Manzia, Pražané vyhráli nad Středočechy 2:1. „Utkání splnilo účel, Vlašim nehrála vůbec špatně. Rozhodli jsme až deset minut před koncem, kdy pohotově skóroval Manzia,“ říkal po utkání trenér Pražanů Kozel.

V zimní přestávce doznal kádr Pražanů hned několik změn. Na přestup přišel brankář Hroššo a obránce Smejkal, na hostování z Olomouce přišel kanonýr Vašíček. Zpět z druholigových hostování se vrátili Manzia a Juroška. Velký zájem má Duklu o útočníka Bratanoviče z Teplic, který už za Duklu v přípravě nastoupil. Opačným směrem se vydala trojice Přikryl, Chudý a Jeřábek. Pražský celek opustil i útočník Krmenčík, jenž se vrací z hostování zpět do Plzně. Nejistá je situace kolem Francouze Jeana – Davida Beauguela. Francouzský forvard není v České republice spokojen, a tak je velmi pravděpodobné, že v zimě armádní celek opustí.

Na jaře bude v Dynamu hostovat Marek Opluštil (18.1.2016)

Kádr Dynama České Budějovice se na začátku třetího týdne přípravy na jarní část rozrostl o dalšího člena. Smlouvu o půlročním hostování podepsal na jihu Čech mladý středopolař Marek Opluštil. Dynamo tak muselo zareagovat na špatný zdravotní stav současných hráčů A-týmu.