Začal zápas ve stoperské dvojice, ale stejně jako v utkání s Bohemians své místo v sestavě změnil. Když o poločase nahradil Vulina David Horejš, posunul se jedenadvacetiletý Pavel Novák na levý kraj obrany. Po zápase mu moc do řeči nebylo. "Jablonec byl lepší na míči, měl ho déle na kopačkách a my jsme pouze běhali," hodnotil s hořkým úsměvem páté kolo Gambrinus ligy.

Další utkání, další porážka. Jaké je vaše hodnocení nedělního duelu?
Nevím, co bych k tomu řekl, další vysoká porážka. Před zápasem si říkáme, dáme si pozor na Lafatu. A on nám dá tři góly, to je potom těžké.

Šlo zabránit některé brance?
Každému gólu jde zabránit. Vždy je to buď individuální chyba, nebo řetězec chyb. Když nezabojujeme jeden za druhého, tak je to těžké.

Výsledek 1:5 vypadá jasně, byl mezi mužstvy takový rozdíl i na hřišti?
Jablonec byl určitě lepší než my, jinak by to také nemohlo skončit 1:5. Soupeř byl lepší na míči, měl ho déle na kopačkách a my jsme pouze běhali.

Jaký potřebujete impulz, aby se vaše hra a hlavně výsledky zlepšily?
To je těžké říct. Teď nás čeká čtrnáctidenní odpočinek od ligy. My jsme se dostali do takových problémů, ze kterých se musíme dostat jenom sami hráči. Není chyba v trenérech nebo ve věcech okolo, nýbrž pouze v nás.

Ale výměna trenéra je možná na místě, souhlasíte?
To vůbec není otázka na mě.


David Lafata: Zatím mám štěstí, které každý útočník potřebuje

Zvítězili jste v Budějovicích, kde se vám nikdy příliš nedařilo. Jaké jsou pocity ze zápasu?
Dlouho jsme tu nevyhráli a povedlo se to až nyní. Navíc vysokým rozdílem. Takovým bonusem navíc jsou pro mě tři vstřelené branky, ale pro nás je důležité hlavně to vítězství.

Pro vás to byl již druhý hattrick po sobě…
Nevím, co k tomu mám říct (směje se). Momentálně mám to štěstí, které každý útočník potřebuje. Byl bych rád, kdyby se mě ještě chvíli drželo. Těší mě, že vyhráváme a je jedno, kdo ty branky dává.

Vy ale míváte většinou silnější jaro. Co tedy přijde po zimě, když máte nyní takovou formu?
Tak to opravdu nevím. Já jsem rád, že mi to tam padá a musím poděkovat klukům, že mě v těch šancích krásně nacházejí.

Nějaký soucit s Budějovicemi už necítíte?
Samozřejmě to pro ně není lehké, nemají ani bod. Ale my tich bodů také nemáme tolik, kolik jsme jich chtěli mít na začátku. Budějovicím držím palce, ať v příštím kole porazí Ostravu.

Výsledek 1:5 vypadá jasně, byl i takový rozdíl ve hře?
Bylo vidět, že Budějovice jsou v určité krizi a nedaří se jim. Na to, že jsme hráli venku, jsme měli dost prostoru pro kombinaci. Na druhou stranu to bylo dané tím, co jsme soupeři dovolili a vyhráli jsme naprosto zaslouženě.

V utkání na Střeleckém ostrově jste měli spoustu šancí. Máte tolik možností v každém zápase?
Zatím ano. Sice jsme vyhráli 5:1, ale ve druhé půli jsme měli plno dalších možností. Ale raději musíme být rádi za ty góly, co jsme dali.

Většinou střílíte branky uvnitř šestnáctky, ale váš druhý gól padl po střele z dálky. Potěšilo vás to?
Samozřejmě. Stopeři přede mnou neustále ustupovali a viděl jsem, že tam Kučera má trošku prostoru. Vystřelil jsem a povedlo se.

Ale zato váš třetí gól nebyla zrovna pastva pro oči…
To ne. (úsměv) Míč se několikrát odrazil a na brankové čáře jsem ho dorazil hlavou. Jak říkám, to je to štěstí.