Osmibodová ztráta na Liberec čtyři kola před koncem je pro českobudějovické fotbalisty jen těžko řešitelná. To ví i Jakub Pešek, který podal na Slavii dobrý výkon, přesto byl zklamaný. Naopak víc jak spokojený byl Milan Škoda, který zvládl bratrský souboj a popravil Dynamo dvěma góly.

Porážka na Slavii Dynamo zřejmě už definitivně odsoudila k sestupu do druhé ligy, že?
Bohužel asi už ano. Ztrácíme osm bodů, což je čtyři kola před koncem moc. Chtěli jsme na Slavii vybojovat nějakou naději, to se nepovedlo. Ale ještě neskládáme zbraně, nějaká teorie zůstává.

Nedělní zápas hodně ovlivnila rychlá branka, která určila ráz zápasu.

Jakub Pešek
To určitě, pak každý tým ožije a ještě když ho ženou fanoušci, tak je to o to těžší. Kdybychom udrželi bezbrankový stav třeba do poločasu, tak Slavia znervózní. Takhle jsme jí to ulehčili.

Po několika šancích domácích ale mohl vyrovnat Jiří Funda a začínalo by se od nuly.
To byla škoda, že se míč neodrazil k Varymu (Adamu Varadimu, pozn. red.) lépe. Takhle ho netrefil ideálně. Škoda, mohl se hrát jiný zápas.

Vy jste měl v první půli několik dobrých průniků po pravé straně, po jednom z nich jste míč připravoval Ladislavu Volešákovi, který ale tísněn nedokázala pořádně vystřelit.
Mohl jsem to dávat Voldovi o dotek dřív, kdy tam byl úplně sám. Ale než jsem si míč pořádně zpracoval, tak už přiběhl Simon Deli, který mu míč vypíchl.

Bod by ve vaší situaci nic neřešil, proto jste skoro celý druhý poločas hodně otevřeli hru.
Neřešil, ale věřili jsme, že ve druhé půli utkání můžeme otočit. Nesložili jsme zbraně, odmakali jsme, ale nedosáhli ani na vyrovnání.

Největší šanci ve druhé půli měl Michal Škoda po vašem centru a k vyrovnání chyběly decimetry.
Viděl jsme tam Škoďáka volného, bohužel to netrefil do branky. Mohli jsme je trošku znervóznět a druhý gól tam třeba ještě dotlačili.

Byl pro vás jako pro sparťana zápas v Edenu o něco prestižnější?
Trošku ano, i když proti Slavii už jsem leccos odehrál. Ale bylo to poprvé v lize a poznal jsem, jak jim diváci při zápasech pomáhají.

Milan Škoda: Modlil jsem se, aby brácha nenastoupil a nedal nám gól

Po výhře nad Českými Budějovicemi máte náskok devíti bodů na záchranu, který už vám může uklidnit?
Hlavně jsme rádi, že jsme vyhráli po dlouhé době za tři body a zvládli důležitý zápas. To je pro nás momentálně klíčové.

Milan Škoda v souboji s českobudějovickými beky

Nekalkulovali jste před zápasem s tím, že můžete hrát i na remízu, která by Dynamu nestačila a vám pro klid asi ano?
Ne, nám by určitě nestačila! Chtěli jsme vyhrát, což se nám povedlo. Podařilo se nám dát rychlý první gól, pak jsme ale spálili dost šancí a dostali se do útlumu. Naštěstí jsme to zvládli.

Vám to střílelo i v minulých zápasech, ale tým moc nebodoval. Proti Dynamu to konečně znamenalo tři body.
Góly se počítají, pokud znamenají body, hlavně třeba tři. Proto jsem rád, že tentokrát znamenaly výhru.

Byl váš gól ve čtyřicáté sedmé vteřině váš nejrychlejší v kariéře?
Ano, to asi jo.

Jak jste vnímal bratrský souboj, ke kterému nakonec došlo?
Po pravdě jsem se modlil, aby nenastoupil a ještě nám nedal nějaký gól. Nakonec přišel do hry ve druhém poločase a měl tam i nakonec jednu zajímavou šanci. Já tedy viděl, že to letí vedle, ale trošku mi zatrnulo, nebylo to daleko. Jsem rád, že jsem si proti němu zahrál a i že to takhle dopadlo.

Ze Slavie se Jihočeši vrací bez bodů (3.5.2015)

Opět bez bodu se vrací Jihočeši z venkovního utkání. Duel o první nesestupové místo prohráli se Slavií 0:2 a sestupové brány se opět přiblížily. O vítězství Pražanů rozhodl dvěma góly střelec Milan Škoda. Za týden hostí Dynamo pražskou Duklu.