Bylo na něm vidět obrovské zklamání. Brankář Zdeněk Křížek dělal, co mohl. Několik šancí zlikvidoval, přesto lovil míč čtyřikrát ze sítě. "Přišel plný stadion, musíme se divákům omluvit," hlesl po utkání českobudějovický brankář. Dynamo neodehrálo s Plzní povedený zápas a podlehlo jí vysoko 0:4.

Čtyři góly v jednom zápase jste asi dlouho nedostal…
To už jsme dlouho nedostali. Ale hrozně mě mrzí, jaké góly jsme dostali. Když by to skončilo 0:2 a Plzeň trefila dvě šibenice, tak by to ještě šlo. Ale my si dáme ve druhé minutě po individuální chybě gól skoro sami, při třetím gólu se Kolář otočí na malém vápně mezi dvěma našimi úplně v klidu. Nedokážeme podobné situace vyřešit dobře, pak na to doplácíme. Ve 44. minutě trefíme tyčku a místo toho, aby to bylo 1:2, tak si ještě necháme dát v nastavení laciný gól a 0:3 vypadá hrozně.

Necítil jste se trošku bezmocný, protože asi žádný gól jste chytit nemohl?

Zdeněk Křížek při rozehrávce
To ani ne. Spíš nás to mrzí kvůli lidem, protože přišel plný stadion, ale druhý poločas se skoro ani nemusel hrát. Za to se musíme fanouškům omluvit, nejlépe hned v dalších zápasech.

Nedoufali jste, že Plzeň by mohla být rozhozená ze čtvrtečního vypadnutí z Evropské ligy?
Ani ne. Když by neuspěli u nás, tak by to pro ně mělo velký dopad. Síla jejich týmu je obrovská. I když vypadli z Evropské ligy, tak jsou to takoví frajeři, že je to nepoznamená.

Jak velká facka je to po dobrém úvodu s Libercem?
Facka je to velká. Věděli jsme, že přijede těžký soupeř, dlouho jsme se na něj připravovali. Ale ve druhé minutě se nám veškerá taktika zhroutila a museli jsme otevřít hru. Pak jsme dostali v 17. minutě druhý gól a proti Plzni je po zápase. Když už jsme se mohli do něj vrátit, tak jsme při té tyčce neměli potřebné štěstí.

Kromě čtyř inkasovaných gólů jste ještě další vychytal. Například střelu Tecla jste vyškrábl snad z brankové čáry.
Vyměnil bych to s tím, když bych chytil Chramostův gól na 0:2. Ale musíme se z toho oklepat, jedním zápasem sezona nekončí. Když budeme poctivě makat, tak věřím, že se to brzy otočí.

Na zápas bylo skoro vyprodáno a plný stadion vás mohl ještě víc motivovat.
Taková návštěva nás moc potěšila, ale naopak jsme zklamaní z toho, že jsme vysoko prohráli. Chtěli jsme podat co nejlepší výkon a získat si diváky na svoji stranu, ale nepovedlo se to. Za návštěvu moc děkujeme, ale musíme se jim omluvit za výkon a výsledek.

Dynamo na Plzeň nestačilo a vysoko prohrálo (10.8.2014)

Českobudějovické Dynamo poprvé v sezoně prohrálo, když doma nestačilo na Plzeň. Jihočeši podlehli Viktorii vysoko 0:4, když už ve 2. minutě se trefil Řezník, po čtvrthodině přidal druhý gól Chramosta a krátce před poločasem skóroval Kolář. Po změně stran ještě přidal druhý gól Chramosta.