Po závěrečném hvizdu sudího tribunka na Složišti burácela, starší dorostenci si užívali zasloužené ovace. Porazili totiž silnou Spartu a připsali si první tři body v sezoně. Bojovný výkon přinesl hubenou výhru, kterou vystřelil nádhernou střelou Šimon Štifter. Už v sobotu hostí devatenáctka Karvinou.

Po dvou neúspěších potřebovali svěřenci Pavola Švantnera zabrat a v cestě jim stála loni suverénní Sparta. A už od úvodu bylo na domácích fotbalistech znát, že jsou na utkání řádně připraveni.

Ve čtvrté minutě to zkusil nenápadnou střelou Kalousek, o pár minut minul pravou tyč. Na druhé straně hlavičkoval osamocený Novotný nad. V ještě větší šanci znovu selhal Novotný, Luksch včas vyběhl a sparťanskému útočníkovi nedal dostatek prostoru na pořádné zakončení. Vše podstatné se odehrálo v posledních minutách prvního poločasu. Nejprve se do míče krásně opřel Rostislav Kadlec a Kotek vytáhl míč na břevno. Akce pokračovala a jeden ze sparťanských zahrál rukou. Sudí Benedikt nařídil pokutový kop. Míče se ujal Martin Lindák a nedal. Jenže podle sudích byli hosté ve vápně příliš brzy, a tak nechal situaci opakovat. K penaltě se znovu rozběhl Lindák a i napodruhé do Kotek vychytal. Klíčové branky se tak Jihočeši dočkali až za dvě minuty, odražený balon parádně napálil Šimon Štifter a Dynamo vedlo – 1:0.

Druhý poločas už toho tolik nenabídl. Jihočeši bojovným a kvalitním výkonem nepouští Spartu k žádným vážnějším a sami občas zahrozili. Například po přesné kombinaci zakončoval Smetana nad. Na druhé straně měla Sparta zřejmě největší šanci na srovnání. Velké zmatky před Lukschem však branku nepřinesly. V závěru se Pražané ještě snažili zatlačit, ale Dynamo si zaslouženě tři body uhlídalo.

Pavol Švantner (Dynamo): "Musím kluky moc pochválit, po celý zápas hráli to, co jsme si řekli. Splnili to do puntíky, makali, dřeli a ty body vybojovali. Jsou to pro nás zlaté tři body.