Zápas Slavia - SK Dynamo

Jiří Vlček, trenér: "Slavie vyhrála českou ligu ml. dorostu, v kádru má tři reprezentanty U17, a tak byla v tomto utkání jasným favoritem. Do zápasu jsme šli s aktivní nátlakovou hrou, která nám již ve 3. min. přinesla vedoucí branku, kterou vstřelil z pokutového kopu Rein. O tři minuty později mohl šokované domácí dorazit Vršecký z malého vápna, mířil však vedle. V 10. min. mohl své předchozí zaváhání napravit, ale tentokrát nastřelil brankáře domácích. Ti postupně hru vyrovnali a zejména reprezentant Kučera dělal naší obraně problémy. Přesto po našem rohovém kopu mohl zvýšit Král, jeho střela šla však vedle. Museli jsme pro obnovené zranění vystřídat Reina. Přeskupili jsme sestavu, Vršecký se přesunul do útoku, střídající Svoboda šel na pravou stranu zálohy a Repa vedle Tlapáka do středu zálohy. Změny přinesly posílení naší hry ve středu zálohy, kde nám dělaly problémy kolmé přihrávky soupeře na nabíhající útočníky.

Ve druhém poločase náš výkon gradoval. Místo očekávaného náporu Slavie jsme hráli my a to velmi dobře! V 55. minutě přešel výborný Vršecký přes tři obránce domácích, bombou nastřelil břevno a odražený míč poslal dobíhající Svoboda nad. Vzápětí šel opět Vršecký po uvolnění Svobodou sám na Mejzra, brankáře Slavie, obhodil ho, ale míč šel vedle branky. Vršecký byl k neudržení z další vyložené šance tentokrát trefil gólmana. Dočkal se až ve 70. min. utkání. To Repa na levé straně zatáhl míč k pokutovému území Slavie, diagonálou našel nabíhajícího Vršeckého, který si „pohrál“ se svým obráncem a střelou pod břevno nedal Mejzrovi šanci - 0:2. Slavia byla na kolenou, nastřelili jsme Vokatým tyč, Vršecký šel sám. Když 5 min. před koncem Čáp chytil Kučerovi jedinou šanci domácích, dovedli jsme utkání k úspěšnému konci. Na úvodní utkání soutěže jsme podali slibný výkon."