Zápas SK Dynamo - Prostějov

Ani za stavu 1:0 včera Prostějov hru v Českých Budějovicích neotevřel a domácí si museli připadat, jako by nevedli. Nastoupili bez Opravila, který v týdnu nebyl fit a dva tréninky vynechal. A museli se vyrovnat i s tím, že do 25. minuty si poležela snad celá sestava hostů a dva z hráčů se nechali odnést na nosítkách. Na začátku jim přitom ulevil Sivok. Vácha byl faulovaný kousek od lavičky svého celku, Povišer poslal centr před Vlasáka a ten ho podběhl. Pro včera znovu výtečného Sivoka nebylo problémem hlavou poosmé v soutěži skórovat. I přesto, že bránící hráči hostů byli urostlí. Potom si ale fanoušci museli na další šanci počkat. Až ve 21. minutě se Vozábal v běhu opřel do míče a brankář jeho ránu vyrazil na roh. Ve 27. minutě poslal Plocek míč Klinkovi jeslemi přes jednoho ze zadáků hostů, Klinka nahrál Vozábalovi, ale ten dal levačkou míč vedle. Za čtyři minuty centroval Povišer zleva a Hapal napálil míč v záklonu zblízka do břevna. Ve 39. minutě se po čtvrtém rohu domácích dostal v šestnáctce k míči Plocek, ale přestřelil branku. A poločas zakončil Vozábal, když dostal od Hapala míč před šestnáctkou a napálil ho pod břevno, ale Vlasák ránu vyškrábl. Po přestávce se dlouho Jihočeši nemohli rozjet. Měli sice kolem 50. minuty šance, ale Hapal neuspěl ranou k tyči a po chvíli ho zaskočil centr Povišera do malého vápna. Prázdných 20 minut ukončila povedená akce zprava. Postarali se o ni tři z nejlepších borců domácích. Sivok nahrál Plockovi, ten našel centrem zprava Vozábala a jeho hlavička z místa pokutového kopu skončila u tyčky Vlasáka. Pak ještě Sivok zamířil k tyči, ale gól nedal. Na hřiště přišli noví hráči, poprvé i sedmnáctiletý Latka. V závěru utekl Povišer zprava, od brankové čáry našel Klinku a ten do třetice hlavou v pádu skóroval.
Zdroj: IDnes

Pavel Tobiáš: "Musím ocenit výkon Prostějova, za stavu jedna nula i v úvodu druhé půle hrál dobře."
Vítězslav Kolda: "Věděli jsme, že s novým vedením budou chtít domácí vyhrát. Ale jedeme sem 350 kilometrů a necháme si dát gól už ve třetí minutě."