Ani výpomoc několika pendlů nepomohla rezervnímu týmu Dynama k bodům v zápase s Kolínem. Nádherné fotbalové počasí přitáhlo na Složiště tradiční diváckou návštěvu. Nádherné slunečné počasí bylo však také jedinou věcí se kterou mohli být domácí příznivci spokojeni. První půlka přinesla v podání obou mužstev spíše taktický boj, k ohrožení branky se jak Dynamo, tak Kolín příliš nedostal. V jediné slibné šanci domácích zabrzdil unikajícího Mrkvičku hostující Hendrych za což byl odměněn pouze žlutou kartou. Druhý poločas byl tradičně o něco záživnější. Nebylo to ovšem Dynamo, kdo přebral aktivitu. O třech bodech pro Středočechy rozhodl tečovanou střelou z 81. minuty Roman Hendrych. Díky domácí nemohoucnosti ohrozit soupeřovu branku si hosté odvážejí zasloužené vítězství.
Nastupující sestava Dynama B, posílená o několik hráčů A-týmu, slibovala vcelku jednoznačný průběh zápasu. Také podle úvodních minut mělo být celkem jasné, jakže utkání českobudějovické juniorky s Kolínem dopadne. Jak se v závěru utkání ukázalo, opak byl pravdou. Už po čtvrt hodině hry museli hosté střídat po srážce s jedním ze spoluhráčů obránce Biška. Následnou první střelu mezi tři tyče zaznamenal kolínský Doseděl. Jeho pokus doprostřed brány si Zdeněk Křížek doslova vychutnal. Důležitý okamžik přišel na řadu v minutě 26. Václav Mkvička si šikovně pustil balón do běhu a hostujícímu Hendrychovi nezbývalo nic jiného, než unikajícího útočníka za každou cenu stáhnout k zemi. Hlavní rozhodčí Kabyl ukázal k nevoli domácích diváků obránci Kolína pouze žlutou kartu. Tato chvíle jakoby pouze dokazovala, že je pouze otázkou času, kdy se Dynamo dostane do vedení. Ve 33. minutě se poprvé předvedl kolínský špílmachr Svoboda, jenž z přímého kopu řádně protáhl Křížka v domácí bráně. Z následného rohu mohl poslat hosty do vedení Hendrych, míč z jeho hlavy minul bránu Dynama pouze o pár čísel.

Do druhého poločasu už ve žlutém dresu nenastoupil Michal Mašát, jehož nepustily na hřiště problémy s kolenem. Jak již bývá zvykem, do druhé půlky zápasu vstoupila rezerva Českých Budějovic velice aktivně. Důkazem budiž hlavička Petra Martínka z 51. minuty. Ze záklonu však důrazný obránce nemohl přesně zamířit. Důrazné varování směrem k bráně Jihočechů vyslal Kolín zhruba po hodině hry. Po rychlém protiútoku se do Blažkova centru položil Čáp a míč z jeho hlavy olízl břevno Křížkovy brány. V těchto chvílích zápasu bylo Dynamo aktivnější, gólovou šanci si však juniorka vytvořit nedokázala. Naopak hosté si vytvářeli šance jak na běžícím pásu. V 65. minutě naskakovala na Svobodův centr hned trojice kolínských hráčů, nikdo z nich na balón nedosáhl. O tři minuty později se na druhé straně na Kosobudův centr snažil dosáhnout Jiří Hrbáč. Další ze svých povedených kousků předvedl v 78. minutě hostující Svoboda. Jím zahraný přímý volný kop skončil na spojnici brány strážené Zdeňkem Křížkem. Jediný gól zápasu si tak hosté schovali na 81. minutu. Rohový kop nedokázala obrana Dynama důrazně odvrátit , míče se zmocnil Miroslav Hendrych na jehož tečovanou střelu neměl Zdeněk Křížek nárok – 0:1. Závěrečné minuty zápasu už si hosté zkušeně pohlídali a domácí si tak nedokázali vytvořit žádný trvalejší tlak.

Karel Musil: "O vítězství jsme se dneska vůbec nepoprali. Zklamaný jsem především díky přístupu hráčů. Opět jsme inkasovali ze standartky. Za celý zápas jsme si nedokázali vypracovat jedinou šanci."

Stanislav Kocourek: "O poločase jsme si říkali, že budeme rádi za bod. Domácí tým totiž nastoupil značně posílen o hráče A-týmu. V první půlce předvedli domácí kvalitní výkon. Ve druhém poločase jsme ale domácí do žádné šance nepustili, zatímco my jsme měli minimálně dvě šance. Z tohoto pohledu musím konstatovat, že vítězství bylo zasloužené. Herně to bylo vyrovnané, šance si ale vytvářel pouze náš tým. Samozřejmě jsem maximálně spokojen. "