Vstup do jarní části sezony fotbalistům rezervního týmu velmi zhořkl. Jihočeši v rámci 18. kola České fotbalové ligy prohráli v Xaverově s béčkem Slavie Praha 1:0, když jedinou branku zápasu vstřelil Ondřej Vrzal. Právě gól ze 26. minuty ale vyvolal vlnu emocí, protože míč po Vrzalově střele pravděpodobně nepřešel brankovou čáru. V utkání s minimem šancí se hosté ve zbytku zápasu do výreznější šance nedostali a s pocitem křivdy opouštěli počernický fotbalový areál.
Vstup do zápasu, který se překvapivě odehrál na umělé trávě, vyšel lépe domácímu celku, jenž svého soupeře od úvodních minut zatlačil na vlastní polovinu. Oba týmy byly ale po dlouhé zimní přestávce očividně málo rozehrané a hru poznamenávala řada nepřesností na obou stranách. První významnou příležitost měli sešívaní, když nejprve Kovaříkovu střelu z úhlu Pešula v budějovické bráně neudržel v náručí a odražený míč dorážel v pádu Vrzal. Mladý slávistický útočník ale v tísni nemířil přesně a stav zůstával bezgólový. V 15. minutě po faulu na hranici vápna zahrával přímý kop opět Kovařík, jeho dobře zamýšlenou technickou střelu ale zblokovala zeď Dynama na rohový kop. Poté přišla dlouhá nezáživná pasáž hry, ze který vybočil až vedoucí gól domácího celku. Běžela 26. minuta, když se do Suchého přihrávky položil Ondřej Vrzal. K tyči mířící balon gólman Pešula vyrazil na tyč - od brankové konstrukce se míč odrazil opět k Pešulovi, který ho na brankové čáře lapil do rukavic. V nepřehledné situaci začali domácí oslavovat gól a nejistý rozhodčí Bureš branku uznal. Nic nebyly platné protesty mladíků Dynama, jejichž slova podporoval i pomezní sudí, který také míč za brankovou čarou neviděl. Ve zbytku poločasu hosté zvýšili své úsilí, ale na víc než dvě nepříliš nebezpečné hlavičky to již nestačilo.

Ani druhý poločas příliš fotbalové krásy nepřinesl. Jihočeši očividně stále přidávali na obrátkách, jenže na domácí pozornou obranu nedokázali nalézt recept a jejich hra připomínala útok na neprostupnou bránu. Až v 72. minutě si střídající Skopalík naběhl na Mašátovu přihrávku a jeho tvrdou ránu z velkého úhlu vyrazil gólman Diviš pouze na roh. V 83. minutě se pak po zaváhání domácí obrany ocitl v dobré pozici Bureš, jeho obranou tečovaný oblouček ale přineslo opět rohový kop. K jeho zahrávání se postavil Mašát, jehož povedený centr nedokázal hlavou usměrnit za brankáře hostů opět hlavičkář Švehla. Největší šance Dynama přišla až nastaveném čase, kdy se v pádu přes obranu sešívaných prosadil Michal Schön. Atakován protihráčem ale nezamířil přesně a jeho střela z pěti metrů minula pravou tyč Divišovy brány.

Luboš Kozel (trenér Slávie "B"): "Již před zápasem jsme věděli, že Budějovice nedostávají góly a to se také dnes potvrdilo. Vzhledem ke krásnému počasí je jen škoda, že se hrálo na špatném terénu, jakým umělá tráva je. Utkání rozhodl sporný gól, ale přesto jsme měli k výhře blíže. Vytvořili jsme si asi tři dobré šance, zatímco hosté žádnou. Utkání jsme zvládli dobře takticky a naše mužstvo také předvedlo dobrou disciplínu."

Karel Musil (trenér Dynama "B"): "Těžko se mi utkání hodnotí. Nevím, co bych k tomu řekl. Zápas rozhodl gól, který nebyl. Již o poločase nám říkali lidé, kteří stáli za brankou, že míč čáru ani náhodou nepřešel. Osobně jsem také naštvaný kvůli tomu, že se hrálo na umělé trávě, která má navíc malé rozměry oproti normálnímu hřišti. Domácí nás přehrávali ve středu pole, ale přesto to byl typický zápas bez šancí, který měl skončit 0:0."