Sobotní dopoledne bylo zachmuřené a vypadalo to, že nepřijde mnoho diváků. Přesto se jich v Horních Počernicích nakonec sešlo přes dvě stovky a příznivci zelenobílých s potěšením sledovali, jak jejich tým téměř válcuje soupeře. V první půli ale byli Jihočeši domácím více méně vyrovnaným soupeřem. Druhý poločas však znamenal díky rychlým akcím Bohemians pro hosty téměř debakl...
Střížkov nastoupil do zápasu velice aktivně a v prvních minutách si snadno vytvořil dobré tři šance, kterým s pomocí obrany zabránil gólman Pešula. V 8. minutě ale jihočeská obrana faulovala a z přímého kopu, jenž rozehrál kapitán David Zoubek, padla první branka - 1:0. V 11. se hosté pokusili odpovědět poté, co získali dva slepené rohy, ale Dvořákova hlavička zamířila pouze vedle levé tyče. O úniky se snažil Lubomír Myšák, byl ovšem pečlivě střežen a jeho snahy tudíž vycházely naprázdno. Téměř deset minut se hrálo mezi šestnáctkami a aktivita mužstev poněkud polevila. Ve 21. získal Střížkov další přímý kop. Hajník zacentroval k zadní tyči, kde číhal Bartolšic, jehož hlavičku vyrazil gólman pohotově nad břevno. Oba týmy poté na chvíli ožily a zkoušely mnohdy i zajímavě kombinovat. Z boční tribuny se ozval mocným hlasem fanoušek Dynama, který však chvílemi volal i "My chceme Xaverov", což nelibě nesla hlavní tribuna. Ve 28. získali standardku i Jihočeši. Pouzar krásně našel před brankou hlavu Ivana Dvořáka a ten vyrovnal na 1:1. Budějovice díky vyrovnávací brance ožily, ale ani domácí nezůstávali pozadu. Diváci se museli dobře bavit. Ve 33. poslal domácí Hajník střelu z přímého kopu vysoko nad břevno, ve 37. hlavičkoval Ibe také nad branku. K nelibosti hostí nebyl pískán faul na unikajícího Myšáka. Míč létal ze strany na stranu, fotbalisté si přihrávali po zemi, často si však předávali míč mezi sebou soupeři a Dynamu se jedna taková přihrávka ve 43. minutě krutě vymstila. K míči se nakonec dostal aktivní Zoubek a Pešula neměl šanci - 2:1. Zbylé dvě minuty probíhaly u půlící čáry. Šťastnějším týmem první půle byli ale přirozeně domácí.

Budějovický tým vyšel zpátky na hřiště jako první. Nestačil se však začít soustředit a Bohemians už zase podnikali nálety na Pešulovu branku. První atak Ibemu nevyšel, dvě minuty na to ale po individuální akci prošel nestřežen děravou obranou a zvýšil již na 3:1. Domácí nepolevovali v náporu a Ibe s Birhanzlem rozjeli další akci, která končila centrem před branku a hlavičkou Majera mimo. Střížkov byl stále nebezpečný a Budějovice, jak se zdálo, po třetím gólu poněkud "odešly". Pro zajímavost - na střídačce Jihočechů byli pouze Mašek, Pintér a Skála. V 55. Bohemians zase zvýšili skóre, když si po rohovém kopu v klidu počkal na míč Ibe a hladce zavěsil k pravé tyči - 4:1. To už hosté hráli skutečně odevzdaně. Od 60. minuty, což byla trochu škoda, se začaly týmy potulovat po hřišti. Ojediněle došlo k nějakému útočnému pokusu, ale hrálo se spíš mezi šestnáctkami a diváci se začínali nudit. V 70. získaly Budějovice rohový kop, který byl ubráněn, hosté však zůstali u míče díky faulu. Pouzar rozehrál přímý kop do obranné zdi, což znamenalo další roh, ale balon z něj letěl daleko za zadní tyč. V 75. skončil pokus "střelecky probuzeného" Ibeho těsně vedle pravé tyče. Na druhé straně se dvakrát ocitl v šanci Myšák, nedotáhl však akci do úspěšného konce. V 84. měli domácí další příležitost o zvýšení skóre, když Lukáš Dvořák poslal přesný centr před Pešulovu branku, ale Ibe nestihl přes dotírající zadáky vystřelit. V nastavených třech minutách probíhala spíše pochůzka po trávníku, ačkoli se Budějovice více méně zatáhly na území Bohemians. Jejich snaha k vylepšení skóre nevedla.

Bernát Ladislav (asistent trenéra): "Nezvládli jsme začátky obou poločasů a také konec první půle. Především v obranné fázi jsme nehráli dobře"