Měření sil rezervních týmů Českých Budějovic a Hradce Králové skončilo zaslouženým vítězstvím Jihočechů. Diváci na Složišti byli svědky pěti branek, což poslední dobou nebývá zvykem. Domácímu Dynamu B vyšel skvěle vstup do obou poločasů. Krátce po úvodním hvizdu poslal domácí do vedení Michal Mašát, po čtvrt hodině hry proměnil penaltu Petr Martínek a na začátku druhé půle se na listinu střelců zapsal také Tomáš Stráský. Tříbrankové vedení českobudějovické mladíky ukolébalo a v závěru zápasu dokonce dovolili snížit svému soupeři na rozdíl jediné branky. To ale nic nemění na faktu, že si juniorka Dynama připsala další důležité tři body.
Juniorku posílil podle očekávání Jakub Bureš a obrana tak i po přesunu Jiřího Peroutky k A-týmu působí velice dobrým dojmem. Však si také bývalý kapitán rezervy nenechal utkání svých bývalých spoluhráčů ujít a bedlivým okem sledoval vývoj zápasu z tribuny. Většina diváků ještě ani nestačila dosednout na své místo a už se poprvé měnilo skóre. Z poměrně nenápadné akce se nakonec dostal míč k Michalu Mašátovi a záložník Dynama opět dokázal, že střely z hranice velkého vápna umí. Hostující gólman Ottmar na přesnou střelu ke své levé tyči neměl nárok dosáhnout – 1:0. V úvodu zápasu byl aktivní především mladý Tomáš Stráský, který vyslal důraznou hlavičku nad Ottmarovu bránu v 5. minutě. Další problémy způsobil dravý útočník svému soupeři ve 14. minutě, kdy si hlavou krásně posunul balón do běhu a soupeř jej musel na hranici svého vápna zastavit nedovoleným zákrokem. Verdikt hlavního sudího zněl jasně – penalta. K její exekuci se postavil kapitán Petr Martínek a zkušeně poslal Ottmara na druhou stranu – 2:0. Téměř celý zbytek poločasu Dynamo zkušeně kontrolovalo hru a svého soupeře nepouštělo do žádných šancí. Východočechům tak nezbývalo nic jiného, než zkoušet štěstí střelami z dálky. Ty ale buď mířily mimo tři tyče, anebo si s nimi poradil Vít Pešula. Možnost zvýšit své vedení si vypracovalo Dynamo v samotném závěru úvodního poločasu. Gólman Ottmar však nejprve zlikvidoval Hrbáčovu střelu a následně si poradil i s pokusem Luboše Myšáka.

Kdo se zdržel na klobáse jen o minutku déle, ten promarnil třetí branku Dynama. Luboš Myšák vyslal tváří v tvář Ottmarovi Tomáše Stráského a mladý útočník zakončil své galapředstavení efektním dloubáčkem – 3:0. Tříbrankové vedení však dalo domácím přílišnou jistotu a hosty dokázalo nakopnout. Již ve 48. minutě mohl zkorigovat střídající Jan Škvrňák, Vít Pešula v akrobatické pozici udržel čisté konto. Střelecký úspěch přinesla hostům až 59. minuta. Střelu jednoho z hradeckých hráčů Pešula vyrazil, dorážce Marka Plašila do prázdné brány už zabránit nemohl – 3:1. V 64. minutě ukázal hostům svou kvalitu kapitán Petr Martínek, když svedl běžecký souboj s Tomášem Sedlákem. Hostujícího útočníka českobudějovický stoper skvěle pokryl. Trenér Milan Šmarda pobízel své hráče směrem kupředu a Dynamu se tak otevírala cesta ke smrtícím brejkům. Po jednom z nich přiťukl v 72. minutě Michal Skopalík patičkou Radimu Pouzarovi, jehož střelu zastavila až tyč. Hostům však jakoby docházely síly a namísto snahy vyrovnat se nechávali hráči v purpurových dresech zatlačit až do svého pokutového území. Z ojedinělého útoku Hradce pálil nebezpečně Jan Škvrňák, Víťa Pešula byl u své levé tyče včas a ve svých rukavicích ztlumil nebezpečný pokus. Hostujícímu celku se v závěrečných minutách podařila získat jakási územní převaha, po souboji s Pešulou Sedlák teatrálně upadl, hlavní rozhodčí naštěstí situaci velice dobře viděl. Obranná hra Dynama ale s přibývajícími minutami přece jen ubrala ze své koncentrovanosti a minutu před koncem tak hosté snížili na rozdíl jediné branky. Povedenou střelu jednoho z královéhradeckých fotbalistů zastavilo břevno, dorážku dopravil za Pešulova záda Tomáš Sedlák. Domácí gólman si sice na míč sáhl, vytěsnit mimo tři tyče jej však nedokázal – 3:2. Na kýžené vyrovnání však nezbýval hostům ani čas, ani potřebná kvalita. Za zmínku stojí také výkon hlavního sudího Šedivky, který zápas odřídil s přehledem, bez chyb a postaral se tak o velice kvalitní dojem z utkání.

Karel Musil: „Určitě jsem spokojen. Získali jsme důležité tři body. V závěru jsme sice dostali dvě zbytečné branky, což mě trochu mrzí, jinak jsme ale předvedli velice slušný výkon. Na své si zřejmě přišli diváci. Kluky musím za dnešní výkon pochválit.“