Jihočeši si nedokázali ani ve 20. kole Gambrinus ligy připsat první jarní výhru, když doma remizovali se Zbrojovkou Brno 1:1. Dynamo vedlo po první půli 1:0 brankou Mkoyana, ale Mezlík po změně stran vyrovnal na konečnou remízu. V 70. minutě neproměnil Švancara penaltu.

V základní sestavě Jihočechů se poprvé objevil Jaroslav Černý, jenž se postavil na pravý kraj zálohy. Domácí si v úvodu vypracovali pár náznaků zajímavých šancí, ale první se zapotil brankář Daněk, který musel vyrážet střelu Mezlíka. Dynamo odpovědělo standartní situací, po které centroval Hora do vápna, ale Javorka zastavil zdvižený praporek sudího. Zbrojovka byla hodně nebezpečná po rohových kopech. Nejprve Pernicovu ránu z hranice vápna zblokoval Mkoyan mimo nebezpečí, záhy centroval Zavadil a Jakub Brabec z malého vápna trestuhodně poslal hlavičku mimo.

Při sněhové přeháňce opět zahrozili i Českobudějovičtí. Odraženého míče se ujal Benát a jeho tečovaný pokus šajtlí skončil těsně vedle pravé tyče Petrovy svatyně. Brněnský brankář se musel činit i při úniku Hory, který však tísněn obráncem nedokázal zakončit přesně. Šance se na Střeleckém ostrově přelévaly ze strany na stranu. Brno připravilo další nebezpečný roh, míč prodlužoval Pašek a Jakubu Brabcovi chyběly na zadní tyči centimetry. I roh Jihočechů přinesl vzruch ve vápně, ale Táborský po Černého nabídce branku o metr přestřelil.

Dynamo se úvodní branky dočkalo po půlhodině hry. Centr Černého ze strany přizvedl Javorek a důraz Táborského v souboji s brankářem Petrem dokonal doklepnutím do branky Hrayr Mkoyan. Ve 40. minutě mohli domácí navýšit své vedení, dlouhým odkopem našel Daněk rozběhlého Řezníčka, jenž se ze strany řítil sám na Petra, ale branku hrozivě přestřelil. A tak mohl přijít trest. Zavadil si naběhl do vápna na centr ze strany a hlavou poslal míč do břevna. A když Táborský nedokázal tečovat míč sám před brankářem, platil po prvním poločase stav 1:0 pro Dynamo.

Zajímavý duel pokračoval i po přestávce. Centr do vápna nejprve nechtěně tečoval Lengyel, Daněk míč stačil vyrazit před sebe, kde se ho po několika odrazech ujal Pavel Mezlík a přesnou ranou vyrovnal. Mezlík byl po brance aktivní a dalším projektil protáhl brankáře Daňka. Obrat ve skóre mohl přijít v 70. minutě, kdy obránce Mkoyan zahrál ve vápně rukou. Nařízenou penaltu však neproměnil Petr Švancara, jehož střelu doprostřed branky vyrazil Daněk mimo tři tyče.

Hosté byli aktivnějším celkem, ale šance Švancary či Škody zůstaly nevyužity. Michal Škoda měl pět minut před koncem další velkou šanci, ale sám před Daňkem selhal. Stejně se „vedlo“ i o chvíli později Mezlíkovi, který postupoval z úhlu sám na českobudějovického brankáře. Duel tedy skončil remízou 1:1.

Táborský Ivo (82.)   1 1 1     2 1 1
Řezníček Jakub (73.)       4     2 1 2 34.
Klesa Michal (60.)     1         1
Sandro (73.)           2 1
Linhart Zdeněk (82.)

Pavol Švantner (trenér Dynama): "Z naší strany to bylo hodně nepovedené utkání. Vypadalo to, jako by nervozita našim hráčům svazovala nohy. Bylo to hodně nervózní utkání, nedařila se nám kombinace a ztráceli jsme lehké míče. Paradoxbě i v této křeči jsme dali vedoucí branku a mohli jsme přidat i druhou. Jenže gól na 1:0 nás neuklidnil, pořád tam byla nervozita a pořád tam byly zbytečné ztráty balonu. Brno nás rychlou kombinací přehrávalo, nezachytávali jsme míče a neměli jsme žádný odražený balon. Potrestali nás lacinou brankou po velkých zmatcích v obraně a v celém druhém poločase jsme se stále více trápili, než abychom hráli fotbal."

Petr Čuhel (trenér Brna): "Pro nás je to první získaný bod. Přesto si myslím, že jsme vzhledem k průběhu utkání měli dnešní zápas vyhrát. Potvrdilo se, že dostáváme velice laciné góly a že zároveň máme velké problémy góly střílet. Budějovice šly navíc dvakrát sami na našeho brankáře a měly dostatek šancí na skórování. Přesto mám ale pocit, že jsme měli na to, abychom tady dnes získali tři body."