Fotbalisté Dynama doma splnili roli mírného favorita a v zápase se strhujícím koncem dokázali pokořit tápající Jablonec 2:1, za domácí se střelecky prosadili Ondrášek a Otepka, za hosty se do černého trefil exbudějovičák Lafata.

K důležité bitvě proti týmu FK Baumit Jablonci dnes nastoupili fotbalisté českobudějovického Dynama. Ve vyrovnané tabulce Gambrinus ligy oba týmy dělily před zápasem pouhé dva body a domácí borci věděli, že v případě vítězství se posunou v tabulce před svého soupeře. Dynamo doma neprohrává, porazit jej dokázala pouze rozjetá Plzeň, naopak s prohrou se ze Střeleckého ostrova vraceli hráči Sparty. To ambiciózní Jablonec zůstává dalece za očekáváním svých fanoušků i vedení klubu a herní mizérii přijel prolomit zápasem s Českými Budějovicemi.

Oba týmy si uvědomovaly důležitost vzájemného zápasu a utkání začalo zvolna, nikdo z hráčů nechtěl udělat zbytečnou chybu. Na úvod ve třetí minutě slabou střelou jablonecký Lafata rozehřál domácího brankáře Kučeru, který se pro míč natáhl k pravé tyči. Budějovičtí se snažili v úvodu prosadit po pravé straně zejména kombinací šikovného Mezlíka a běhavého Ondráška, jejich snahy však k finálnímu konci nevedly. V osmé minutě vybídl Ondráška ke sprintu Otepka, kapitán Jablonce Pavlík však snažení domácích zhatil odkopem. Po čtvrthodince hry se po přihrávce Vošahlíka uvolnil Loučku, ten zkusil vystřelit, ale trefil jen v ofsajdové pozici postaveného Lafatu. Na druhé straně povedeným dloubáčkem vybídl Lengyel k útoku Ondráška, k tomu se míč po skrumáži odrazil zpět od Pavlíka, což zmátlo i hostujícího brankáře Špita a Zdeněk Ondrášek měl cestu ke vstřelení vedoucího gólu hodně usnadněnou, 1:0. Domácí hráči svého soupeře v úvodní dvacetiminutovce zatlačili, své štěstí zkoušel z dobrých pětadvaceti metrů i Riegel, jeho pokus skončil vysoko nad. Poté se však domácí zatáhli a přenechali hřiště jabloneckým, nejdříve se po jednom z mnoha dobrých centrů Vošahlíka zkoušel prosadit Lafata, domácí stopeři jej však natěsno bránili, o pár vteřin později si k odraženému balonu seběhl Kovařík a jeho neutěšená rána olízla břevno Kučerovy branky. Za další minutu přes dva budějovické hráče přešel Jablonský, na jeho centr do pokutového území nikdo z hostujících hráčů nedosáhl. V devětadvacáté minutě pěknou uličkou prostrčil Piták míč na Lafatu, tomu však střelecký úhel zmenšil výborně vyběhnuvší domácí brankář Kučera a nakonec nohama vytěsnil i Lafatovu střelu. Úspěšný byl Kučera i o minutu později, kdy vyrazil na roh Vošahlíkovu střelu. Hra nabírala vysoké obrátky, jablonečtí se snažili ze všech sil o vyrovnání ještě v prvém poločase. Skoro se jim to podařilo ve dvaatřicáté minutě, kdy Vošahlíkův centr do vápna neudržel v rukavicích brankář Kučera po souboji s Pekhartem a Lafata mohl míč uklidit do prázdné branky. Jeho radost však zastavil hvizd rozhodčího Mikela, který správně zákrok Pekharta na Kučeru posoudil jako faul a branka tak nebyla uznána. Běžela předposlední minuta prvého poločasu, když se na hranici malého vápna pokutového území domácích snažil načechraný centr vystřelit nůžkami Pekhart, při svém pokusu však nebezpečně zasáhl do obličeje budějovického obránce Čermáka, který po souboji upadl a zůstal ležet na trávníku. Hráči Dynama přestali hrát v domnění, že hra bude po Pekhartově faulu přerušena. Píšťalka rozhodčího Mikela však zůstala tentokrát němá a David Lafata míč kopl do nestřežené branky domácího celku. Po vyrovnávací brance na 1:1 se domácí fotbalisté na hlavního sudího Mikela hodně zlobili, za protesty dostal žlutou kartu Lengyel. Zbytek poločasu se odehrál za pískotu domácích fanoušků, kteří tím vyjadřovali nespokojenost se vstřelením vyrovnávací branky Jablonce. Nic to však nezměnilo na tom, že po prvním poločase šli hráči do kabin za nerozhodného stavu.

Druhý poločas začal jako ten první ve volnějším tempu. První vážnější akce byla vidět až po čtvrt hodině, kdy napřáhl Otepka a jeho střela šla těsně nad Špitovu bránu. Vzápětí v dresu Dynama nahradil Pecku Hudson a ten tempo hry konečně pořádně rozpumpoval. Hráči Dynama cítili šanci na vítězství a opět se jim dařilo kombinační hrou jablonecké zatlačit na jejich polovině, dva závary v jabloneckém pokutovém území však přímým ohrožením Špitovy branky ještě neskončily. Následovala kombinace domácích, kterou rozjel Otepka, jeho přihrávku Ondrášek přeposlal do vápna hostů na Hudsona, před ním míč odkopli jablonečtí obránci. V osmašedesáté minutě další z krásných přihrávek podél levé lajny převzal Ondrášek, takřka od rohového praporku si seběhl až k pokutovému území hostujícího celku, zpětnou kličkou se zbavil obránce a následně vystřelil, jeho střelu ztečoval do šibenice Rudolf Otepka a poslal Dynamo opět do zaslouženého vedení. Za dalších pět minut se do nebezpečného útoku dostali i hosté, zprvu nenápadnou střelu Kovaříka musel nakonec pracně vyboxovat Kučera, k odraženému balonu si z druhé vlny doběhl Loučka a svou vystřelenou pumelicí orazítkoval pravou tyč Kučerovy brány. Prakticky z protiútoku se sám před Špitem zjevil Mezlík, nadějné situace se ale zalekl a nedokázal obstřelit jabloneckého gólmana. Ve třiaosmdesáté minutě se po další ideální přihrávce od Mezlíka ocitl sám proti Špitovi Riegel, ale i on se svou šancí naložil trestuhodně a nedokázal vstřelit uklidňující třetí branku. V posledních dvaceti minutách se na Střeleckém ostrově hrál strhující fotbal, který dostal domácí fandy do varu. Mráz po zádech jim přeběhl až v předposlední minutě, kdy po přetaženém rohu jabloneckých hlavičkou přihrával Huber na Lafatu, ten z hranice malého vápna střílel hlavou těsně nad břevno budějovické branky. A protože domácí borci závěr zápasu zvládli ubránit, mohli se po zásluze radovat ze svého druhého vítězství v letošní sezoně. Výhra katapultovala Dynamo České Budějovice na 8. místo průběžné tabulky Gambrinus ligy. Příští zápas sehraje Dynamo 2.10. v Příbrami.