Nevydařený poslední přípravný zápas před startem FNL odehráli fotbalisté Dynama doma na Složišti, kde podlehli Vlašimi 1:2. O osudu zápasu se rozhodlo na přelomu 16. a 17. minuty, kdy Budějovičtí inkasovali dva góly během čtyřiceti vteřin. Ve druhém poločase dokázal pouze snížit Jiří Mareš.

Budějovičtí nastoupili do zápasu bez svého nejzkušenějšího fotbalisty Jana Šimáka, který v průběhu týdne laboroval s virózou a trenéři se tak rozhodli, že ho budou v posledním utkání přípravy šetřit. Místo něj se do středu ofenzivní záložní trojice stáhl Milan Jurdík a na hrot nastoupil Milan Ujec. Oba celky vstoupily do zápasu opatrně a v úvodu se hrálo hlavně ve středu pole. Po čtvrthodině hry udeřili hosté, a to hned dvojnásobně. V 16. minutě totiž dle hlavního rozhodčího ve vápně fauloval Vaněk, a přestože se domácí hodně podivovali, byl nařízený pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Jan Jícha. Uběhlo sotva čtyřicet vteřin a hosté vedli již o dvě branky, když hosté po dobrém napadání získali balon a po hlavičce do vápna se nejlépe zorientoval opět Jan Jícha, který druhým gólem v zápase zvýšil na 2:0!

Pokud fotbalisté Dynama hráli v první čtvrthodině průměrně, ve zbytku poločasu byl jejich výkon ještě o něco horší. Jihočechy dvě inkasované branky očividně zaskočili a dlouho se k ničemu nemohli dostat. V závěru poločasu mohlo být navíc ještě hůře, když ranou z hranice vápně trefil hostující Štochl břevno. Hosté pak sice dopravili míč do brány, gól ale kvůli signalizovanému ofsajdu neplatil.

Až ve druhém poločase začali Jihočeši hrát lépe a svého soupeře dokázali několikrát zatlačit. Hodně blízko ke gólu byl v 59. minutě po přímém kopu Vaňka Marek Opluštil, svou hlavičkou ale gólmana hostů překonat nedokázal. Po hodině hry se ale domácí přeci jen dočkali. Z levé strany poslal dobrou přihrávku do vápna Jakub Pešek a zakončující Jiří Mareš pohodlně střelou k tyči snížil na 1:2. Byl to právě Jiří Mareš, který mohl následně v 69. minutě dokonce srovnat, gólovou výzvu od Michala Klesy ale využít nedokázal, když špatně trefil balon před poloodkrytou bránou. Na hráčích Dynama byla vidět i v dalším průběhu hry velká snaha, avšak gól vstřelit nedokázali a zápas nakonec prohráli 1:2.

David Horejš (trenér Dynama): "Odehráli jsme hodně špatný poločas, kdy byl soupeř hodně agresivnější a běhavější. Navíc jsme dostali gól z diskutabilní penalty a poté místo aby se hráči soustředili na hru, tak se soustředili na diskuze s rozhodčím. Kvůli tomu pak za necelou minutu dostali další gól, a to je do konce poločasu dost poznamenalo. Ve druhém poločase jsme zlepšili pohyb a dokázali vstřelit gól, přesto to byl ale v přípravě náš pravděpodobně nejhorší zápas."