Jestli byla situace českobudějovického Dynama před utkáním s Jabloncem vážná, tak teď už je kritická. Jihočeši totiž podlehli Severočechům 1:5 a z pěti utkání nemají na svém kontě ani bod. Za Dynamo zaznamenal čestný úspěch Zdeněk Ondrášek. Následuje reprezentační přestávka, v ní čeká Jihočechy třetí kolo Ondrášovka Cupu.

V sestavě Jihočechů překvapivě nastoupil mladík Jasanský, který nahradil Brazilce Sandra. Oproti minulému kolu udělal trenér Kotrba ještě jednu změnu, stejně jako v průběhu zápasu Edenu nahradil Davida Horejše Rastislav Bakala. Jablonec vstoupil do utkání aktivněji a brzy se dočkal zasloužené vedoucí branky. Jarolímovu bombu z pětadvaceti metrů ještě zastavilo břevno Kučerovy branky, ale dorážející Jan Kopic již měl jednoduchou úlohu a otevřel skóre – 0:1.

Jenže radost Severočechů netrvala dlouho. Ve 20. minutě krásně nacentroval ze strany Bakala a Zdeněk Ondrášek umístěnou hlavičkou vyrovnal. Dynamo se po vstřelené brance zvedlo, ale jak Klesův únik, tak střela Otepky brankou neskončila. A tak se znovu radoval Jablonec. Ve 42. minutě přetavil ve vedoucí branku Kopicův centr David Lafata.

Před startem druhé půle trenér Kotrba udělal v sestavě jednu změnu. Vulina nahradil Horejš a Pavel Novák se posunul na kraj obrany. Po pár vteřinách druhého dějství domácí měli ojedinělou šanci vyrovnat. Klesa našel na malém vápně Čirkina, který z otočky trestuhodně přestřelil. Možnost na navýšení skóre měl o chvilku později Zábojník, na Kučeru však nevyzrál.

Další rána přišla pro domácí v 54. minutě. Střídající Horejš vyrobil chybu ve středu hřiště, nabídnutý míč sebral Lafata a střelou kolem bránícího Lengyela i bezmocného Kučery navýšil skóre – 1:3. Jablonec na hřišti dominoval, gólové šance nebyly výjimkou. Nejprve šel ze strany na Kučeru sám Kopic, leč těsně minul. Neuplynulo ani pět minut a Vaněk po Jarolímově pasu v další možnosti přestřelil.

Jihočechy třetí branka položila. Čtvrtý zásah Baumitu mohl přidat Loučka, své sólo však zakončil střelou mimo Kučerovu branku. V 75. minutě to už vypadalo na debakl, Kovařík se dostal do samostatného úniku, který zakončil drzým lobem přes vybíhajícího Kučeru – 1:4. To už vypadalo s Dynamem hodně špatně.

Do konce utkání se již obraz hry nezměnil, domácí se marně snažili o zkorigování, Severočeši čekali na rychlé brejky. V závěru ještě dokonal hattrick David Lafata a dovršil zmar domácích. Dynamo tak podlehlo Jablonci 1:5 a po pátém kole zůstávají stále bez bodu.

Sandro (77.)

Jiří Kotrba (trenér Dynama): "My jsme měli šanci ještě za stavu 2:1 v první minutě druhého poločasu. Tam kdyby to Čirkinovi přeci jen spadlo, tak jsme pak nemuseli hrát tak otevřeně. Pro Jablonec to samozřejmě byla obrovská výhoda, protože má schopné hráče do rychlého brejku. Čím více jsme se potom snažili, tím hůře. Všichni pak viděli, že třeba pátá branka tam do naší brány doskákala úplně sama. Pro naše hráče to byl potom zmar. Přestože jsme si nějaké šance vytvořili, tak směrem dozadu je to v domácích zápasech hodně špatné."

František Komňacký (trenér Jablonce): "My jsme chtěli navázat na solidní výsledky z poslední doby a myslím si, že se nám to podařilo. Na Budějovice jsme se poctivě připravovali, protože jsme věděli, že směrem dopředu jsou na tom domácí nyní dobře. Utkání jsme rozehráli dobře, šli jsme do vedení, jenže sami jsme si to dost zkomplikovali tou obdrženou brankou po takové jedné chybě v naší obraně. Až druhý gól nás uklidnil a vnesl klid na naše kopačky. Věděli jsme, že ve druhém poločase budou domácí trochu riskovat, a proto jsme po hráčích chtěli, aby dobře bránili a také abychom chodili do rychlých protiútoků, protože si myslím, že v současné chvíli jsou Budějovice směrem dopředu silnější než v obraně. Vytvořili jsme si poměrně hodně šancí a zápas jsme mohli rozhodnout i dříve. Třetí gól definitivně rozhodl."