Jihočeši propadli v důležitém záchranářském zápase, když na Střeleckém ostrově prohráli se Zbrojovkou Brno 1:3. Hosté se snadno dostali do vedení ve 12. minutě Sýkorou, po změně stran přidal druhý gól Jugas. Třetí branku hostů zařídil v 78. minutě Malík a za Dynamo pouze korigoval v závěru Kladrubský.

Dynamo nastoupilo v obdobné sestavě jako v Plzni, pouze distancovaného Škodu nahradil Volešák. V sestavě hostí nechyběl lídr Zavadil. Domácí začali aktivně. Už ve třetí minutě se po Volešákově centru dostal k hlavičce Benát, ale v dobré pozici zamířil mimo branku. Jihočechy zchladila dvanáctá minuta, kdy po nedůslednosti na vápně se ke střele dostal Jan Sýkora a přesnou ránou k tyči poslal hosty do vedení.

Po nečekané studené sprše dominovala na hřišti Zbrojovka. Další šanci měl po dobré Moukanzově práci aktivní Sýkora, ale tísněn Lengyelem ve skluzu minul. S blížícím se koncem první půle začínali přebírat iniciativu znovu domácí. Do výborné šance se dostal po Kalodově důrazu Volešák, ale z voleje odkrytou branku minul. Do kabin tak oba celky odcházely s vědomím, že Zbrojovka vedla 1:0.

Do druhé půle udělali domácí trenéři jednu změnu, Linharta nahradil po zranění vracející se Machovec. Střídání však znát nebylo. Po jednom z brejků Zavadil nacentroval do vápna, Hanzlík odvrátil míč na vápno k Jakubu Jugasovi, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě. Po druhé inkasované brance se hra Jihočechů ještě více rozbila. Zbrojovka bránila v deseti lidech a domácí marně hledali cestičky k zakončení.

Definitivní rozhodnutí mohlo přijít dvacet minut před koncem, kdy si na Zavadilův roh naskočil Pašek, ale hlavičkoval těsně vedle. Svěřenci trenéra Kotala se dočkali v 78. minutě, kdy už domácí byli hodně frustrování. Vávra vedl rychlý brejk, Kerestešovu gólovku Křížek ještě bravurně zlikvidoval, ale na dorážku Jana Malíka do prázdné branky už byl krátký. V 88. minutě ještě snížil po Hanzlíkově rohu hlavou Jiří Kladrubský, ale to bylo ze strany černobílých vše. Dynamo tak schytalo další těžkou porážku, v záchranářském duelu podlehlo Brnu 1:3.

Luboš Urban (trenér Dynama): „Porážka 1:3 nás odsoudila k boji o sestup. Do zápasu jsme nevstoupili špatně, ale z první střely jsme inkasovali. Jinak jsme hráli to, co jsme chtěli. Měli jsme hodně standardek, ale špatně jsme je zahrávali. Ve druhé půli jsme chtěli být aktivnější, ale ztratili jsme balon ve středu hřiště, inkasovali jsme druhý gól. Pak už to byl jen chaos za naší strany. Brno hrálo na brejky, po další naší chybě přišel třetí gól a v závěru už jsme výsledek jen kosmeticky upravili. Vadí mi druhá půle. V prvním poločase jsme sice prohrávali, ale hráli naší hru. Ve druhé půli už byli hráči jen podráždění, koukali na sebe a chtěli to strhnout sami. A takhle fotbal hrát nejde. Zasloužená porážka.“

Václav Kotal (trenér Brna): „Po prohraném utkání s Duklou jsme si chtěli napravit chuť. Věděli jsme, že to bude těžké utkání, protože Budějovice jsou ve stejné situaci jako my. Soupeř byl silný v osobních soubojích, měl územní převahu, ale do šancí jsme ho nepouštěli. Ale využívali jsme rychlých protiútoků a byli jsme v nich nápaditější. To asi rozhodlo.“