Fotbalisté Dynama České Budějovice opanovali první ročník turnaje na Hluboké, když ve finále přehráli Viktorii Žizkov 3:0. O svém vítězstvím rozhodli již v prvním poločase, když po brankách Otepky, Nitrianského a Ondráška jasně určili průběh duelu. Skvělými výkony se blýskl mladík František Němec, který se stal nejlepším hráčem celého turnaje.

Již od úvodních minut bylo na hráčích Dynama vidět, že chtějí ligové nováčka porazit. Start duelu tomu odpovídal. Již po sedmi minutách Kadula protáhl pěknou střelou brankáře hostů Belaně, kterého si fanoušci Dynama pamatují z jeho krátkého působení v jihočeské metropoli. Ve 12. minutě se již českobudějovičtí radovali. Po akci Františka Němce se do balonu opřel z pětadvaceti metrů Rudolf Otepka a parádní střelou otevřel střelecký účet zápasu.

Ligový nováček se osměloval pouze zřídka, pokusy Shustikova mířily vedle Křížkovy branky. V minutě 21. předvedli Jihočeši fotbalovou parádu. Otepka rozehrál rohový kop na vápno na číhajícího Milana Nitrianského, který se nádherně položil do „voleje“ a zvýšil na 2:0. Fotbalisté Dynama byli při chuti a vymýšleli jeden útočný nápad za druhým. Především mladík Němec byl takřka nezastavitelný, pár vteřin po vstřeleném gólu přiťukl na hranici šestnáctky míč Ondráškovi, ale jeho střelu Belaň zneškodnil.

Tato spolupráce znovu zafungovala v 25. minutě. Němec krásnou přihrávkou vyslal do úniku Zdeňka Ondráška , který obešel brankáře Belaňe, jemuž nezbylo nic jiného, než českobudějovického forvarda zastavit nedovoleným zákrokem. Z následně nařízené penalty sám postižený chladnokrevně poslal svůj tým do tříbrankového vedení. Dynamo mohlo svůj náskok ještě navýšit, jenže další paráda Jihočechů brankou neskončila. Nejlepší brankář turnaje Zdeněk Křížek vykopl až k soupeřovu pokutovému území, kde čekal Ondrášek, který svůj utěšený volej poslal těsně vedle.

Ke konci poločasu domácí malinko polevili a hned měli menší problémy směrem dozadu. Nejprve Kabeleho střelu vyrazil na roh Křížek. O pár minut později netrefil Böhm míč v jasné šanci po centru od rohového praporku. První poločas, tentokrát zkrácený na 40 minut, skončil jasným poměrem 3:0 pro Jihočechy.

Do druhé půle oba trenéři nasadili zcela obměněné jedenáctky a na kvalitě hry se to projevilo. Dynamo kontrolovalo vývoj utkání, hosté působili rezignovaně. Větší příležitosti si oba celky vytvářely pouze sporadicky. Tu největší ze strany Kotrbova výběru spálil po rohovém kopu hlavou Pecka. Z Pulpitových svěřenců byl nejaktivnější záložník Bořil, ale ani jedním ze svých pokusů Kučeru neohrozil.

Jihočeši tak porazili Žižkov zaslouženě 3:0 a ovládli celý turnaj na Hluboké. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen František Němec, brankářem Zdeněk Křížek a střelcem Zdeněk Ondrášek se dvěma zásahy. Dynamo čeká v neděli ve Strakonicích od 17 hodin ligová Příbram, další týden ve Voticích Dukla Praha a o víkendu generálka s béčkem Jihlavy.