Fotbalisté Dynama České Budějovice prolomili nepříznivou sérii na půdě Kladna a v zápase 9. kola remízovali s domácím týmem 0:0. Oba celky si v průběhu poločasu vypracovaly několik dobrých šancí, střelcům se ale nedařilo a utkání tak skončilo bez branek..

Trenér Dynama Pavel Tobiáš poslal do zápasu očekávanou sestavu, která byla zcela stejná jako to, ve které Jihočeši nastoupili před týdnem doma proti Jablonci. Ke svému 150. ligovému utkání v první lize nastoupil kapitán Dynama David Horejš.

Jako tradičně začali na stadionu Františka Kloze velmi aktivně domácí fotbalisté a Jihočeši byli pod vytrvalým tlakem. Již v 5. minutě hry se do gólové pozice probíjel Zoubele, avšak sám před Kučerou nezamířil přesně. Fotbalisté Dynama se k míči dostávali jen sporadicky a Kladno hrozilo z každého útoku. Ve 12. minutě pálil vedle Smutný a o pět minut později musel dvakrát během deseti vteřin zasahovat Kučera, který likvidoval rány Procházky a Zoubeleho. I v dalších minutách si domácí vypracovávali jednu zajímavou pozici za druhou a blízko ke skórování měl ve 22. minutě Procházka, jenž trefil z přímého kopu tyč Kučerovy brány. V první půlhodině se domácím lepila na paty velká smůla, i další střela Procházky v 28. minutě totiž skončila na tyči. Za Dynamo se až v 34. minutě poprvé osmělil Homoláč, jeho rána zpoza vápna ale Pavlíkovi problémy nenadělala. Na druhé straně to pak zkoušel také z dálky Strnad, ani on ale neměl nárok změnit skóre. Před koncem poločasu se k hlavičce dostal ještě domácí Beneš, jeho zakončení se ale mezi tři tyče nevešlo.

I vstup do druhého poločasu vyšel domácím, hned po několika vteřinách hry se dostal k míči ve vápně Zoubele, na Kučeru si ale nepřišel. V 52. minutě měl jedinečnou možnost skórovat po přihrávce Leštiny útočník Svátak, tváří v tvář gólmanu Pavlíkovi ale neuspěl. Hra se začala pomalu vyrovnávat a hosté byli dokonce velmi blízko ke gólu hned v 57. minutě, kdy po přímém kopu Šimy trefil rybičkou Homoláč tyč Pavlíkovy svatyně. V dalších minutách se oba celky přetahovaly o držení míče a nebezpečnější byla stále domácí jedenáctka. Jihočechům dělal velké problémy především útočník Zoubele, který několikrát hostující obraně i brankáři hodně zatopil. Ve zbytku zápasu byl k vidění spíše boj a ani jedno z mužstev si nedokázalo vytvořit zajímavější šanci. Když se v 77. minutě neujala ani poslední rána domácího Zoubeleho, rozdělily si oba týmy po bodu za remízu 0:0.

Stráský Tomáš (90.)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Martin Hřídel (trenér Kladna): "Musí nás mrzet především ten první poločas, protože jsme tam měli několik velmi dobrých příležitostí. Soupeře jsme zaskočili dvěma novými hráči, kteří podali velmi dobrý výkon. Nakonec musím konstatovat, že je ta remíza asi zasloužená, i když na vyložené šance jsme si asi zasloužili vyhrát my."

Pavel Tobiáš (trenér Dynama): "Byl to zatím nejtěžší zápas, který jsem v této sezoně venku zatím odkaučoval. Domácí hráli v prvním poločase výborný útočný fotbal. Začali velmi důrazně posíleni o dva nové hráče (Herzán a Smutný) a byli velmi aktivní. My jsme naopak v první půli vůbec nestíhali. O poločase jsme si to v kabině vyříkali a tím se hra diametrálně změnila."