Českobudějovické Dynamo uspělo v úvodním zápase turnaje na Hluboké, kde postoupilo do finále po vítězství 6:1 na třetiligovým rakouským Steyrem. O branky Jihočechů se postarali Kalod, Lengyel, Hovorka, Wermke a o dvě Chmelo.

Jihočeši od úvodu diktovali tempo hry, ale do větších šancí se dlouho nemohli dostat. Až ve dvacáté minutě centroval do vápna Benát a hlavičku Kaloda musel reflexivně vyrážet brankář Grossalber. Ve 32. minutě už se Jihočeši dočkali, když Benát přenesl míč na Hovorku, ten centrem našel Richarda Kaloda, který hlavou zaznamenal svůj první gól v černobílém dresu.

O dvě minuty později se stovka diváků na Hluboké dočkala druhé trefy. Po rohu Benáta se k míči nadvakrát dostal Roman Lengyel a zvýšil vedení svého celku. Krátce před poločasem měl ještě po dalším přesném centru Benáta možnost Linhart, ale hlavičkou z malého vápna přestřelil. Po první půli Dynamo vedlo 2:0.

Po změně stran se na průběhu hry nic nezměnilo, naopak Jihočeši přidali další gól. Na centr Moliny v 54. minutě nedosáhl Benát, míč se však dostal k Marku Hovorkovi, jenž trefil poloodkrytou branku. V 57. minutě mohli hosté snížit, jelikož Halama ve vápně fauloval Kluga, ale Duvnjak trefil z penaltového puntíku pouze břevno branky Rojíka.

Brankovou konstrukci trefili i Jihočeši, když po centru Kaduly hlavičkoval do břevna Molina. Steyr se korekce skóre dočkal v 77. minutě, kdy se po zmatcích v obraně Jihočechů prosadil Manuel Martic. Jenže Dynamo mělo připravené hned dvě odpovědi. Nejprve se po krásném pasu od Kaloda prosadil Roman Wermke a o dvě minuty později využil Rastislav Chmelo přesného pasu Benáta. V závěru ještě znovu skóroval Rastislav Chmelo a šestou brankou stvrdil postup Dynama do finále.

Pavel Hoftych, trenér Dynama: „Podobné zápasy jsou nebezpečné v tom, že hráči mají tendenci je podcenit. Hráli jsme se zarputilým soupeřem, který byl důrazný a zejména v úvodu nám nedával moc prostoru. Poté si hráči s chutí zastříleli, i když tam byly věci, které se mi příliš nelíbily. Dva góly vstřelil Rasťa Chmelo, který přišel na hřiště už v pokročilém stádiu a využil toho, že soupeř už by unavený. Že umí dávat góly, to víme. Petr Benát měl několik gólových nahrávek a znovu ukázal, jaký má ve hře přehled a měl by nám pomoci. V úvodu se zranil Funda, který dostal ránu do kolena, a budou to zřejmě nějaké natažené vazy. Věříme však, že bude v pořádku. Na jeho místě se dobře ukázal Kadula, jenž na tomto místě hrál snad poprvé.“