Fotbalisté Dynama České Budějovice přerušili nepříjemnou sérii čtyř porážek v řadě a v duelu 7. kola druhé ligy porazili po boji rezervní tým pražské Sparty 3:2. Gólový účet zápasu otevřel v 21. minutě Jaromír Plocek. Ve 34. minutě domácí sice díky Perglovi vyrovnali na 1:1, avšak o tři minuty později vedli opět Jihočeši, když se po centru Beleje trefil Svoboda. Po hodině hry přidal třetí branku Dynama nový hráč Jakub Bureš a výsledek zkorigval v 72. minutě utěšenou střelou Michal Zelenka.
Budějovice nastoupily k zápasu v Toyota Areně vyzbrojeny dvěmi novými posilami v základní sestavě, a to obránci Jiřím Skálou a Jakubem Burešem. Ačkoli bylo příjemné slunečné počasí, diváků bylo na stadionu poskrovnu. Výkop měli sice domácí, ale míče se ujalo Dynamo. Jaromír Plocek hned při první útočné akci nastřelil, po hlavičce Grubera, kterou Gruber Plockovi vracel míč do pole, boční síť. Ve 3. minutě získali černobílí první standardku po faulu na Pončáka, Vozábalův centr Sparťané odvrátili, ale jen zpátky ke kapitánovi černobílých, který poslal pohledný oblouček žel jen do připravené náruče Bičíka. První minuty hosté neustále útočili a Pražané se více méně pouze bránili. V 7. minutě se po autovém vhazování Sparty uvolnil Herzán a předal míč Zelenkovi, který mířil nad břevno. Budějovice se dále snažily přiblížit ke sparťanské šestnáctce, ale zadáci v rudém byli pozorní. V 11. ovšem svou vlastní chybou vyslali do útoku Svobodu, Bičík však stihl míč ukrýt ve svých rukavicích. Na druhé straně chtěl poslat pozdrav Belicovi Jeslínek, mířil ovšem mimo branku. Pár minut se hrálo mezi šestnáctkami. Ve 14. po faulu na Grubera rozehrával Vozábal další přímý volný kop, Burešova hlavička zamířila těsně vedle pravé tyče. O půl minuty později si Gruber narazil s Vozábalem a poslal střelu z dálky nad břevno. V 16. získali domácí první rohový kop po úniku Volka. Rozehráli jej nakrátko, ale Bíro poslal míč jen do Plockových zad. V 18. zkoušel překvapit skákavou střelou Belice Sedláček. Nepřekvapil. Akce byly vidět na obou stranách. Úspěch ale jako první slavili Jihočeši. Při rychlém úniku ve 21. minutě poslal Ivo Svoboda přesnou přihrávku Jaromíru Plockovi, a ten střelou po zemi k pravé tyči otevřel skóre 0:1.

Sparťané se snažili ihned odpovědět, ale na Volkův centr Bíro nedosáhl. Budějovice pozorně bránily a jistil je gólman Belic. Ve 25. vybojoval míč Vozábal, předal jej Gruberovi, který poslal balon velmi vysoko, přesto však k brance a Bičík jen zděšeně sledoval, kam dopadne. Gólem sice pokus neskončil, hosté se ale tlačili k brance Pražanů dál. Ve 29. fauloval Svoboda ve středovém kruhu a Kučera poslal centr přímo na hlavu obránce Skály. Domácí získávali díky faulům černobílých jednu standardku za druhou, nedokázali je ale využít. Ve 34. se jim však podařilo z přímého volného kopu přece jen vyrovnat. Zhruba z 28 metrů se přímo za Belicova záda trefil Pergl - 1:1. O tři minuty později bylo ale všechno zase jinak, když se na zteč po levé straně vydal Michal Belej, poslal krásný centr Ivovi Svobodovi a ten Bičíka překonal - 1:2. Ve 40. získalo Dynamo standardku a Vozábal mířil přímo k pravé tyči, kde stál ke svému štěstí připravený Bičík. Závěr první pětačtyřicetiminutovky patřil černobílým, kteří zkoušeli z jedné i druhé strany branky zdárně zakončit, Dvořák se Svobodou ale mířili oba nad. Ve 45. ještě Volek sestřelil unikajícího Plocka a Belej z přímého kopu mířil přesně do branky, leč do náruče sparťanského gólmana.

Do druhé půle vyběhli hosté na trávník natěšeni už tři minuty před začátkem. Již od začátku se Dynamo snažilo pokračovat ve svých kombinacích ve středu hřiště a po levé straně, ale akce jim hatila rudá defenzíva. K tomu sudí často přerušoval hru kvůli sebemenšímu kontaktu hráčů, přirozeně více ve prospěch domácích. Při útocích Sparty jihočeský tým v podstatě v klidu kontroloval hru. V 51. zabránil gólman Belic tutovce dotírajícího Bíra, jehož střelu vyrazil do autu. Vyšší obránci hostím skutečně prospívali. Hrálo se však dosti opatrně. Po osmi minutách velmi rozkouskované hry díky faulům a autovým vhazováním získali černobílí díky faulu na Martina Vozábala přímý volný kop, David Homoláč jej rozehrál do vápna, kde se nejlépe zorientoval Jakub Bureš a Dynamo slavilo 1:3. V 62. se dral dopředu Ivan Dvořák, povedlo se mu míč dotáhnout do šestnáctky, kde jej předal Svobodovi a jeho střela vynesla rohový kop. Centr z rohu byl ale příliš dlouhý. Pražané se pořád museli bát a zuřivě bránili. V 72. se jim ovšem podařilo dát kontaktní gól, když unikající Loučka centroval do střelu hřiště na Michala Zelenku, který snížil na 2:3.

Sparta poté začala chybovat v rozehrávkách a Budějovice měly příležitost svůj náskok zvýšit. Rozhodly se však raději kontrolovat hru a zakopávaly míč co nejdál od své branky. V 77. přišel místo dobře hrajícího Grubera vysoký Mrkvička. V 81. se pustil do akce Svoboda, u velkého vápna našel na levé straně Beleje, který poslal do pokutového území centr na Mrkvičku, který snad jen o centimetry míč minul. Bičíka však jistě polil ledový pot. O dvě minuty později zahrávalo Dynamo rohový kop, Dvořákova hlavička šla těsně vedle levé tyče. V závěru řádné hrací doby se hrálo vždy pár minut před jednou nebo před druhou brankou. Nastavovaly se tři minuty. Hosté se stáhli na svoji polovinu a věnovali se obranné práci. Poslední střela, kterou mohla Sparta vyrovnat, šla ze Zelenkovy kopačky vysoko nad branku. Jihočeši tak konečně mohli slavit vítězství.