V důležitém utkání proti pražským Bohemians nedokázali budějovičtí zužitkovat herní ani početní převahu a v zápase plném faulů s houževnatým soupeřem jen remizovali 1:1. Bohemians poslal překvapivě do vedení Milan Škoda, za Dynamo zaslouženě vyrovnal Lovre Vulin. V předposlední minutě mohl utkání rozhodnout Petr Benát, ale jeho penaltu vychytal brankář hostí Radek Sňozík.

První velké vzrušení na Střeleckém ostrově přinesla již 5. minuta utkání, pronikajícího Pecku zastavil na hranici pokutového území nedovoleně Nikl a od rozhodčího Bílka vyfasoval žlutou kartu. K rozehrání standardní situace ze zajímavé pozice se postavil Otepka, jeho přízemní střelu vyrazil brankář Sňozík s vypětím všech sil k nabíhajícímu Hudsonovi, který naneštěstí pro domácí nasměroval míč mimo tři tyče hostující branky. Zápas začal ve velkém tempu, ale kvůli tvrdým zákrokům byla často slyšet píšťalka hlavního rozhodčího. Po faulu Ondráška rozehrávali zajímavou standardku i Klokani, Štohanzl ale poslal míč vysoko nad. Na druhé straně pak servíroval míč z levé strany Vulin, nabíhající Otepka ale střelou z voleje branku netrefil.

Ve 20. minutě si po dlouhém výhozu Kučery mazácky obhodil Hudson Barteka a pelášil po pravém křídle, obránce Pražanů jej musel zastavit faulem a i on si prohlédl zblízka žlutou kartu. Následný přímý kop rozehrál opět zkušený Otepka, na hranici malého vápna se tlačil do zakončení Vulin, ale golman Sňozík na brankové čáře opět chytil. Další pěkný centr Hudsona pak nedokázal zužitkovat nabíhající Pecka. Po úvodní vyrovnané dvacetiminutovce začali budějovičtí svého soupeře viditelně přehrávat a zatlačili zelenobílé na jejich polovinu. Po dalším centru zprava, tentokráte od Nitrianského ke vzdálenější tyči, našel hlavičkou Vulin u druhé tyče v malém vápně číhajícího Otepku, který však stoprocentní šanci skórovat spálil střelou nad branku. A protože se domácí nedokázali prosadit ani po dvou centrech Otepky a střele Pecky, skončil první poločas 0:0.

Druhá půle začala pro domácí šokem. Doposud prakticky neškodní Bohemians ve 49. minutě nenápadně zakombinovali, Hartig ve vápně domácích zpracoval míč a přistrčil jej nabíhajícímu Milanu Škodovi, ten s balonem udělal ještě dva rychlé kroky k domácí brance a tváří v tvář Kučerovi neomylně poslal hosty do vedení, 0:1. Naštěstí zasloužené vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. V 64. minutě prodloužil Otepkův roh hlavou Ondrášek na vzdálenější tyč, kde pohodlně hlavičkou do prázdné branky rozjásal domácí fanoušky Lovre Vulin, 1:1.

Hra pokračovala v rychlém tempu, Škoda vysunul dopředu Moravce, který si zasekávačkou položil na zem Vulina, ale proti jeho střele z nebezpečné pozice správně vyběhnul Kučera a bravurním zákrokem zachránil Dynamo od druhé inkasované branky. Na hřišti se poté znovu přiostřilo, v 75. minutě viděl po faulu na Hudsona druhou žlutou Bartek a musel předčasně odejít do sprch. Po následné standardce Nitrianského nebezpečně hlavičkoval Stráský, ale Sňozík skočil k pravé tyčce včas. Budějovičtí vycítili šanci a v početní převaze se tlačili dopředu. Deset minut před koncem tvrdě pálil Benát, hostující gólman vyrazil na roh.

Tlak domácích vyvrcholil v 89. minutě, Lukáš ve vápně fauloval pronikajícího Stráského a hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop. Rozhodnou zápas mohl zkušený Petr Benát, jeho penaltu k levé tyči ale Sňozík výborným zákrokem vyrazil a ani z následného závaru se nepodařilo českobudějovickým vstřelit vítěznou branku. Budějovickému Dynamu se tak ani ve druhém domácím utkání nepodařilo využít mírnou převahu a s houževnatými Bohemians v tvrdém zápase plném faulů a žlutých karet vyválčili pouze bod za remízu 1:1. Další ligový zápas čeká Jihočechy netradičně v pátek 18.3. na hřišti vedoucí Plzně.

Benát Petr (65) 2     3

Jaroslav Šilhavý (trenér Dynama): "Pro nás to bylo opět velice důležité utkání. Z naší strany tam byla stejně jako s Teplicemi velká snaha, velké nasazení, z čehož pramenily nepřenosti. Z hráčů jsem cítil, že hodně moc chtějí. V prvním poločase jsme měli několik dobrých šancí a mohli jsme vstřelit tři nebo čtyři góly. Pokud bychom nějaký ten gól vstřelili, tak ten výkon mohl být asi pak jiný. Když jsme dostali gól na 0:1, tak jsem se bál, aby ta inkasovaná branka nesrazila kluky na zem. Nicméně jsme pak vstřelili gól a navíc jsme měli možnost kopat pokutový kop. Ten jsme ale nedokázali bohužel proměnit a Bohemka nás tak obrala dnes o dva body."

Pavel Hoftych (trenér Bohemians): "Podle očekávání to bylo hodně těžké utkání. V prvním poločase jsem očekával z naší strany větší aktivitu a to i přesto, že domácí mají velmi dobré vstupy do utkání. My jsme chtěli hrozit přes Hartiga, Škodu a přes krajní záložníky rychlými brejky. To ale optimální nebylo a do zakončení jsme se nedostávali. Domácí se naopak dostávali do velmi nepříjemných šancí, především po standardních situacích. Ve druhém poločase jsme zvýšili aktivitu a jednoduchými míči přes stopery jsme se dostávali do šancí. Jedna z nich skončila brankou, kde se perfektně trefil Milan Škoda. Po vyrouvnání a vyloučení to pro nás bylo složité, ale přesto bylo z naší strany sympatické, že jsme zkoušeli hrát stále na brejky."