Fotbalisté Dynama České Budějovice nedokázali navázat na výhru ze hřiště Teplic a v Gambrinus lize během venkovního zápasu opět propadli. V zápase 15. kola nestačili na rozjetou Olomouc, která na Andrově stadionu zcela po zásluze zvítězila 5:1. Jedinou branku Dynama vstřelil již za jasně rozhodnutého stavu zápasu těsně před koncem Rudolf Otepka.

Domácí fotbalisté, kteří do zápasu vstoupili jako tradičně se čtyřmi útočníky, začali velmi aktivně a hned od úvodních minut bylo před gólmanem Kučerou velké horko. Když Jihočeši přestáli úvodní velké šance Petra a Hubníka, došlo přesto k první změně skóre již v 11. minutě, když se po rohovém kopu hlavou prosadil na malém vápně trestuhodně nehlídaný Michal Ordoš - 1:0. I další minuty patřily nadšeně hrajícím domácím borcům, kteří během úvodní půlhodiny vyslali na Kučerovu bránu hned šest střeleckých pokusů.

Hráči Dynama se na polovinu soupeře dostávali o poznání složitěji, přesto byli blízko k vyrovnání ve 27. minutě, kdy Otepka z přímého kopu z osmnácti metrů trefil tyč domácí svatyně! V dalším průběhu utkání bylo na hřišti už jen jediné mužstvo. Pět minut před koncem první půle zvýšili Olomoučtí na rozdíl dvou branek, když se po centru Ordoše hlavou trefil Pavel Šultés.

Podobně jako v zápase na Slavii Jihočechům nevyšel ani vstup do druhé půle. Hned ve 49. minutě domácí borci vyškolili celou budějovickou obranu a po přihrávce Janotky zvýšil Michal Hubník střelou do prázdné brány již na 3:0. Za prakticky rozhodnutého stavu zápasu sledovalo pět tisícovek domácích fanoušků pohodový fotbal, ve kterém jasně dominovali olomoučtí fotbalisté. Jihočeši se naopak na dostřel domácí brány prakticky nedostávali a když už bylo Stráskému umožněno hlavičkovat, poslal mladý budějovický útočník míč mimo tři tyče.

Naopak domácí postupně bez větších problémů navyšovali své vedení v zápase. Když už Josef Laštovka v 68. minutě hry dosáhl gólu, bylo to bohužel málo vídaným způsobem do vlastní brány. Nikým neatakovaný bek Dynama chtěl hlavou poslat míč do náruče Pavla Kučery, místo toho ho ale poslal přesně k tyči - 4:0. Další ránu hostujícímu týmu zasadil kapitán Roman Lengyel, který pro Kučeru zcela nechytatelným způsobem tečoval Hořavovu ránu ze střední vzdálenosti - opět z toho byl vlastní gól a domácí vedli již 5:0.

Závěr zápasu se odehrával za mexických vln domácích fanoušků a jediným trochu smutným olomouckým mužem zápasu byl patrně brankář Petr Drobisz, který tři minuty před koncem přišel o čisté konto v zápase, když nedokázal po chybě Dreksy zneškodnit střelu budějovického špílmachra Rudolfa Otepky.