Fotbalisté Dynama České Budějovice prodloužili na hřišti Hradce Králové sérii neporazitelnosti i sérii bez obdržené branky, když svého velkého konkurenta v boji o první ligu porazili brankou Petra Faldyna 1:0. Jihočeši předvedli takticky velmi vyzrálý výkon a po brance vstřelené ve 43. minutě svého soupeře prakricky k ničemu nepustili. Výborný výkon předvedl také brankář Miroslav Filipko, který v několika případech předvedl výborné čtení hry a spolehlivé zákroky. Čtvrtou žlutou kartu v sezoně uviděl záložník Ivan Dvořák a nebude tak ve středečním zápase na Žižkově trenéru Františku Ciprovi k dispozici.
Trenér František Cipro poslal do zápasu v Hradci předpokládanou sestavu - distancovaného Romana Pivoňku nahradil na postu stopera Radek Mezlík, jinak byla sestava Jihočechů totožná s tou, ve které nastoupili v minulém kole proti Hlučínu. V den zápasu měl však kouč Jihočechů drobné starosti, protože během víkendových tréninků si kapitán Martin Vozábal poranil kotník a jeho start tak nebyl do posledních chvil jistý.

Před zaplněnými ochozy se hned od úvodních minut hrál aktivní fotbal, kterému dlouhé minuty chybělo jediné - gólové šance. K prvnímu náznaku příležitosti se na konci první desetiminutovky dostali Jihočeši, avšak dvě standardní situace v podání Poborského branku Podhajského neohrozily. První střelecký pokus na branku Dynama vyslal ve 12. minutě Rezek, míč mu ale očividně nesedl a střela letěla hodně mimo tři tyče. O minutu později se na druhé straně Mrkvička pádem v pokutovém území zřejmě pokusil získat pokutový kop, rozhodčí Handlíř zůstal ale v klidu. V následujících minutách si obě mužstva vypracovala hned několik rohových kopů, avšak ani jedna standardní situace významnější ohrožení branky nepřinesla. Největší branková příležitost Hradce přišla ve 26. minutě, když se ke střele v pokutovém území dostal Černý, budějovický brankář Filipko byl ale na místě a bravurním zákrokem změnu skóre nepřipustil. Přesně za dalších pět minut vyslal první přímou střelu na Podhajského Faldyna, ale i hradecký brankář byl ve střehu a stav skóre na světelné tabuli zůstal stejný. S blížícím se koncem poločasu dal o sobě několikrát vědět Plocek, který v té době rozehrával většinu útočních akcí Dynama. Ve 39. minutě vybídl ke střele Dvořáka, jehož pokus těsně minul pravou tyč Podhajského branky. Ve 43. minutě se Jihočeši ale přeci jen dočkali. Po rohovém kopu se míč dostal k Vozábalovi, ten našel dobře postaveného Plocka, jehož střelu brankář domácího týmu neudržel a kanonýr Petr Faldyna už neměl problém rozšířit svojí letošní střeleckou bilanci na patnáct branek - 0:1. Bezprostředně po rozehrání se domácí borci tlačili do útoku, čas byl ale jejich nepřítelem a aniž by si vytvořili vážnější šanci, ukončil rozhodčí Handlíř první poločas.

Do druhé části hry trenér Krejčík poslal třetího útočníka Karnaye a tím dal všem přítomným najevo, že se nechce s jednobrankovou ztrátou smířit. Bouřící zaplněné ochozy se ale tolik očekávaného tlaku domácích nedočkali a tempo ve druhém poločase bylo o poznání pomalejší než v úvodní pětačtyřicetiminutovce. V 51. minutě nafilmoval před pokutovým územím faul Černý a rozhodčí Handlíř ho ocenil žlutou kartou za simulování. Svůj třetí střelecký pokus v utkání vyslal poté v 56. minutě na branku Faldyna, avšak pozorný brankář Podhajský s pomocí tyče odmítl další změnu skóre. V 63. minutě to zkoušel pohotově obloučkem Kowalczyk, ani on si ale připraveného gólmana Filipka nepřišel. V 70. minutě poslal povedený centr do vápna Hradce střídající Belej, do vyložené pozice se prodral Faldyna, avšak  jeho hlavu dělil od prolétávajícího míče přibližně půlmetr. S blížícím se koncem zápasu se snažili domácí přidat na obrátkách, často ale naráželi na pozornou obranu Jihočechů a do vážnější šance se prakticky nedostali. V posledních deseti minutách se hrálo sice převážněji na polovině Dynama, avšak velké nepřesnosti a zbrklost domácích borců zahrávaly Jihočechům do karet a výsledek 0:1 tak zůstal již nezměněn.