Českobudějovické Dynamo překvapilo v přípravném zápasu s Riedem a vyhrálo 3:0. V duelu s celkem, který hraje rakouskou bundesligu a v posledních dvou letech hrál i předkolo Evropské ligy, se v první půli trefil Sandro. Ve druhém poločase potvrdili výhru Jihočechů Rýdel a Markovič. Foto: www.svried.at

V úvodu domácí kontrolovali hru a měli i dobré šance v podání Nacha a Meilingera. Obá svou šanci nevyužili. Po půl hodině hry začali Budějovičtí být lepším týmem. Ve 37. minutě Thomas Gebauer nadvakrát zneškodnil přímý kop zahrávaný Otepkou, ale o dvě minuty později již na balón nedosáhl, kdy byl krátký na přesný pas na zadní tyč, se kterým si poradil Sandro.

Po poločace obě mužstve výrazně obměnila své sestavy a zhruba po půl hodině hry Češi vstřelili druhou branku. V 57. minutě Filip Rýdel hlavou uklidil míč do sítě po přesném křižném pasu, který přišel z levé strany. Ještě před tím však náhradní gólman domácích Wolfgang Schober zneškodnil dvě tutové šance Dynama. Konečnou podobu vystřelil Miroslav Markovič v 64. minutě, kdy se nádherně trefil kolem Kreuzecka. Riederští se ještě pokusili o aktivní přístup a nejlepší akcí byla krajní spolupráce Hammerera s Ibrahimovičem, která bohužel nebyla gólově využita a byla zastavena odmávaným ofsajdem.