Gólové hody nabídlo první semifinále mezi Dynamem České Budějovice a Vysočinou Jihlavou. Přestřelku nakonec ovládli Jihočeši a zaslouženě postoupili do podvečerního finále. Hattrickem se blýskl Zdeněk Linhart, jednou se prosadili Benát a Jurdík. Kaňkou na zápase je zranění Jakuba Peška.

Semifinálové utkání odchytal v brance Dynama Zdeněk Křížek, na rozdíl od prvního utkání, které odchytal Kamil Hajdušek. Na pozici stopera se poprvé ukázala nová posila Ondřej Karafiát. Začátek utkání vyšel lépe Jihlavě. Více držela míč, dostávala se více do zakončení. Z čehož pramenila první branka, o kterou se ze samostatného brejku zasloužil Mešanovič - 0:1. Postupně nápor Jihlavy opadával a do hry se Dynamo začalo dostávat mnohem více. Svůj střelecký účet otevřel ve 12. minutě Zdeněk Linhart. Na centr Jakuba Peška z pravé strany nedosáhl Milan Jurdík, nýbrž Zdeněk Linhart a srovnal – 1:1. Po sedmi minutách již byl vývoj utkání otočen. Útočné duo Jurdík - Linhart nenápadnou akcí strhlo stav utkání na stranu Dynama – 2:1. Vysočina mohla bleskově odpovědět, únik Fulneka ovšem parádně vychytal Křížek. Gólové hody pokračovaly v 29. minutě. Po faulu Hrice sudí Švehla nařídil penaltu, kterou s přehledem proměnil Pavel Dvořák - 2:2. Následující minutu již Dynamo opět vedlo. Jakub Pešek podruhé v zápase přesně našel Zdeňka Linharta, který za 18 minut zkompletoval hattrick! – 3:2.

Útočné duo Jihočechů řádilo i po změně stran. Milan Jurdíksi našel centr Jakuba Peška a pohotově zvýšil – 4:2. Dynamo navyšovalo svůj náskok, po faulu obránce Krejčího sudí Švehla nařídil penaltu i na druhé straně. K té si stoupl nejzkušenější jihočeský borec Petr Benát a bez problémů ji proměnil – 5:2. Po přestávce se prosadili i Jihlavští. Útočnou akci zakončil Mešanovič svou druhou brankou v zápase – 5:3. I přes inkasovanou branku bylo Dynamo lepším týmem. Snížení ale obstarali hráči Vysočiny, hattrick završil i Mešanovič. Ke konci utkání se fotbalisté Jihlavy k žádnému tlaku nedostali, a tak Dynamo po zásluze postoupilo do finále.

František Cipro (trenér Dynama): "Viděli jsme zajímavé utkání, ve kterém padlo devět gólů, a oba týmy mohly dát ještě další. Naši hráči i kluci z Jihlavy udělali neskutečné chyby v obraně a trošku s nadsázkou se dá říct, že Jihlava pokračuje ve výkonech z přípravy, když dostává hodně gólů. Potěšily mě individuální výkony Linharta nebo Peška. První jmenovaný se ale zranil a nevidím jeho kotník moc dobře. Linhart se potřebuje vyhrát a získat klid na zakončení. Zápas ovlivnilo i velké horko, hrálo se prakticky v pravé poledne, proto jsme zápas zkrátili."