Fotbalisté Dynama poslední přípravný zápas v domácím prostředí zvládli. Po dobrém výkonu na Složišti výrazně přehráli druholigovou Čáslav a přestože nakonec vyhráli gólem Jakuba Řezníčka pouze 1:0, byl trenér Soukup s výkonem svých svěřenců spokojený..

Trenér Miroslav Soukup po vzoru posledních zápasů poslal do utkání proti Čáslavi pouze menší část svého kádru. Většina hráčů odehrála celé utkání a kromě brankářů, kteří střídali o poločase, se v průběhu druhé půle dostali na hrací plochu pouze čtyři střídající hráči. Zatímco k výkonu týmu v zápase proti Českému Krumlovu měli trenéři Dynama velké výhrady, s úvodem utkání proti Čáslavi museli být nadmíru spokojeni. Jihočeši hýřili aktivitou a bojovností a Čáslav se rychle dostávala pod tlak.

V úvodní desetiminutovce si týmy připravily jen lehké střelecké pozdravy v podání hlavičkujícího Lengyela a z dálky pálícího Prášila, pak ale úřadovali fotbalisté Dynama. Ve 22. minutě našel Hora v dobré střelecké pozici Benáta, ten ale ještě mířil mimo. O chvilku později se ale skóre již měnilo, když Černý povedeným přiťuknutím ve vápně našel osamoceného Jakuba Řezníčka, který pohotově překonal hostujícího brankáře. V dalším průběhu první půle byl ve střelecké pozici po dalším parádním pasu Černého opět Petr Benát, když už namířil své zakončení mezi tyče, zasáhl gólman Ducheček. Čáslavský brankář se poté vyznamenal po dalekonosné střele Hory, kterou s vypětím všech sil vyrazil mimo.Chvilku před koncem poločasu se po rohovém kopu k hlavičce dostal Lengyel, tísněn obránci ale zamířil mimo.

Do druhé půle vstoupili lépe fotbalisté Čáslavi, kromě střely Melissopoulose z přímého kopu si ale nic dalšího nevytvořili. Přibližně po hodině hry začali trenéři obou týmů prostřídávat sestavy, a to se na hře týmů projevilo. Fotbal již sice neměl takový spád, přesto si Jihočeši vytvářeli další šance. Na gólovou střelu, kterou vyrazil gólman Čáslavi konečky prstů na rohový kop, odpověděli hosté velkou šancí, kterou měl po rohu Charuza - z malého vápna ale zamířil vysoko nad bránu.

V 74. minutě byl blízko ke zvýšení skóre Ivo Táborský, jeho rána po akrobatickém zakončení ale skončila pouze na břevně. Následně se sice balon odrazil ke Klesovi, který ho přesměroval na Horu, ten ale zamířil z těžké pozice mimo bránu. V samém závěru zápase mohl vyrovnat Krmenčík, který se po špatné rozehrávce Dynama dostal do šance. Ale z levé strany pálil nad branku. Jihočeši vyhráli díky brance Řezníčka tedy 1:0. Byla to jejich vůbec první výhra, během které v přípravném období neinkasovali od soupeře žádný gól..

Miroslav Soukup (trenér Dynama): "Především s prvním poločasem musím být dnes spokojený. Celkově myslím, že tento náš dnešní výkon byl za celou přípravu nejlepší a nejkoncentrovanější. V prvním poločase jsme měli několik šancí a mohli jsme dát minumálně dva další góly. Hráli jsme opravdu dobře a hráče jsem musel o poločasové pauze za jejich přístup pochválit. Takhle jsem si představoval, že bychom měli zápas odehrát. A opravdu se nám to podařilo a jsem spokojený."