Fotbalisté Dynama České Budějovice jsou stále v krizi. Ani na hřišti nového týmu druhé ligy z Hlučína totiž nedokázali bodovat a brankou z devadesáté minuty prohráli 0:1. V základní sestavě týmu se neobjevil pravý bek Vlado Pončák, příležitost dostal překvapivě ofenzivní záložník Lukáš Adam. V útoku se pohyboval osamocený Ivo Svoboda, kterého čtvrt hodiny před koncem vystřídal Ivo Táborský.
Druholigový nováček z Hlučína se v sobotu postaral o pořádnou senzaci, když na domácím hřišti překvapivě porazil favorizovaný tým Českých Budějovic. Přitom domácí sestava byla pořádně oslabena. Chyběli Dombi, Ondráček, Dohnal a hlavně gólman Kosmál. Mezi tyče musel debutant Šehovič. Nadšení a bojovnost ale nakonec slavila úspěch a o jedinou branku utkání se posteral střídající mladík Zdeněk Skotnica.

Hlučínští vsadili na tvrdou defenzívu. Obranný val se skvěle hlavičkujícími dvojčaty Barcalovými podpořený zkušeným kapitánem Veselý byl základním kamenem sobotního úspěchu. První vzruch nastal hned v 5. minutě, kdy po Žižkově centru hlavičkoval nebezpečně Langer. Jihočeši se poprvé ukázali o pět minut později, ale Adamova polostřela debutanta Šehoviče nepřekvapila. To už z hřiště odstoupil zraněný záložník domácích Holý. O pár minut později neuspěl ani Svoboda a z mladého gólmana definitivně spadla nervozita. Z blížícím se koncem prvního poločasu přidali Hajného ovečky na aktivitě. První varovaní přišlo po střele Veselého, která jen kousek minula Belicovu branku. Vzápětí již gólman Jihočechů zasahoval. Veselý zatáhl míč, přihrál Hanusovi, jehož střela nadělala hostujícímu gólmanovi pořádné problémy.

Druhý poločas byl téměř bez šancí. Ciprovi chlapci sice měli více míč v držení na svých kopačkách, ale dál než před šestnáctku domácích se nedostali. Když už to vypadalo, že si oba soupeři rozdělí po bodu přišel tvrdý kontr Hlučína a Zdeněk Skotnica trefil v poslední minutě překvapivé tři body.

Pavel Hajný: "Dnes jsme měli i štěstí, mám na mysli hlavně tu vstřelenou branku. Budějovice byly určitě fotbalovější, měli míč více na svých kopačkách, ale na druhou stranu do žádné větší šance se nedostali. Naše defenzíva zahrála výborně. Hráči dodrželi taktické pokyny. Musím se přiznat, že bych byl spokojen i s bodem."

Karel Vácha (asistent trenéra): "Utkání bylo ze strany domácích hektické. Přijeli jsme zde bodovat, to se nám ale nepodařilo. Vůbec jsme nedokázali prosadit. Nechci se vymlouvat na rozhodčího, ale vstřelenému gólu předcházela ruka domácího fotbalisty. Namísto toho Hlučín vhazoval a vzápětí jsme inkasovali."