Ani s Bohemians 1905 neuhráli Jihočeši první body. V pražském Edenu podlehli klokanům 2:1, za Bohemians se dvakrát prosadil Bartek, úspěch českobudějovických zaznamenal Klesa. Dynamo mělo v průběhu duelu několik zajímavých možností, ale pokus Sandra skončil vedle a bombu Hudsona zastavilo břevno. Po čtyřech kolech tak mají Jihočeši na svém kontě nula bodů.

Trenér Jihočechů Jiří Kotrba vyřešil odchod Milana Nitrianského posunutím Pavla Nováka na kraj obrany, do stoperské dvojice se zařadil David Horejš. I v ofenzivní formaci došlo oproti zápasu s Olomoucí k jedné změně. Čirkina nahradil Hudson, Klesa se posunul do útoku vedle Zdeňka Ondráška.

Úvod duelu byl oboustranně opatrný. První zajímavější možnost měl domácí Vladimír Bálek, ale Kučera byl při jeho pokusu na místě. Do vedení mohli jít i hosté, Hudsonovu krásnou střelu z dvaceti metrů zastavilo břevno Sňozíkovy branky. Po dvaceti minutách musel trenér Jihočechů řešit nepříjemnou ztrátu. Pro zranění odstoupil David Horejš, nahradil ho Bakala.

Fotbalisté Bohemians byli aktivnější, střela Škody ještě brankou neskončila. To už se ale nadá říci o krásném projektilu Davida Bartka z 28. minuty. Ten po přihrávce Škody krásně vypálil z první a ani tygří skok brankáře Kučery nezabránil otevření skóre. Odpověď Jihočechů mohla být blesková, ale střela Sandra skončila pár centimetrů vedle levé tyče Sňozíkovy svatyně. Do poločasu si ani jeden z týmů nevytvořil žádnou větší šanci, a tak obě mužstva odcházela do kabin za stavu 1:0.

Nástup do druhého poločasu mělo Dynamo excelentní. Michal Klesa sebral odražený míč na vlastní polovině, krásným sólem se dostal až před Sňozíka a střelou mezi nohy brankáře Bohemians vyrovnal. Jenže radost Jihočechům nevydržela dlouho. David Bartek obešel jak Rýdela, tak Nováka a umístěnou střelou znovu poslal svůj tým do vedení.

Po hodině hry vystřídal Sandra Stráský a byl to právě českobudějovický forvard, který pěknou střelou zkoušel pozornost brankáře soupeře. Dynamo se pokoušelo o vyrovnání, po centru Bakaly nezakončil v dobré příležitosti Hudson. Jihočechům čas rychle ubíhal, Otepkův trestný kop skončil těsně vedle Sňozíkovy branky.

V závěru to už byla ze strany Dynama křeč a ani jeden z náznaků šance brankou neskončil. Jihočeši tak podlehli pražským Bohemians 1905 2:1 a po čtyřech kolech mají na kontě nula bodů. V dalším kole přivítají na svém stadionu Jablonec.

Čirkin Grigorij (79.)

Jiří Kotrba (trenér Dynama): "U nás je to stále stejné. Hrajeme celkem dobře, daří se nám kombinace a soupeře dokážeme dostat i pod tlak. Dokážeme vyrovnat a vzápětí si hloupou a fatální chybou necháme dát druhý gól. Když se Bohemka dostala do vedení, nikam se už netlačila a to nám samozřejmě nevyhovovalo. Hráči jako Hudson, Klesa, Ondrášek a střídající Stráský potřebují prostor. Do zhuštěné obrany se hraje velmi těžko a obzvlášť v zápase s Bohemkou, která hraje velice důrazně a bojovně."

Pavel Medynský (trenér Bohemians): "Mužstvu musím poděkovat, že k utkání přistoupilo velice dobře. Připravovali jsme se na to, že Budějovice jsou velice dobré a zkušené mužstvo, takže toto vítězství o to více těší. Naše hra byla založena na tom, že jsme byli důrazní a soupeře jsme chtěli přetlačit. Vstřelili jsme dva krásné góly díky dobré střelecké potenci Davida Bartka. Naše dnešní vítězství bylo zasloužené. "