Poslední zápas základní skupiny Tipsport ligy fotbalistům Dynama vůbec nevyšel. V utkání s účastníkem Evropské ligy tahali Jihočeši za kratší konec provazu a po zásluze prohráli vysoko 0:4.

Úvodní desetiminutovka zápasu Dynama s Liberem byla sice vyrovnaná, jenže hned ve 12. minutě napálil Šural míč do tyče budějovické brány a odražený balon usměrnil do brány Jevhen Budnik. Po prvním gólu Severočechů se Dynamu přestalo dařit a na hřišti bylo prakticky jediné mužstvo. Liberec předváděl pohledné rychlé kombinace na jeden dotek a naopak Jihočeši byli všude o krok později. Ve 20. minutě zahrál ve vápně rukou Hanzlík a následný pokutový kop v pohodě proměnil znovu Jevhen Budnik.

I další průběh prvního poločasu patřil hlavně Liberci, přesto měli fotbalisté Dynama dvě velmi dobré šance. Nejprve se po přihrávce od Chmela dostal ke střele z úhlu Poliaček, avšak zamířil ve velké šanci mimo. O chvilku později pak hráči Liberce přidali třetí gól, když se po rohovém kopu hlavou prosadil Radoslav Kováč. Právě po nepovedené rozehrávce Kováče v 35. minutě se k balonu dostal budějovický Herzán, jenže jeho rána z dobré pozice kousek za vápnem mířila jen doprostřed brány, kde byl připravený Kovář.

Trenér Luboš Urban provedl do druhého poločasu několik změn a především záložní formace nastoupila v úplně jiném složení. Mladíci Funda s Kadulou doplněni o zkušeného Benáta dokázali hru ve středu hřiště oživit a druhý poločas byl rázem vyrovnanější. Jihočeši se ale do vyložené gólové šance již nedostali a čtvrtý liberecký gól v zápase pak přidal Luboš Kolár, který lehkou tečí usměrnil za záda Rodingera střelu Martina Frýdka mladšího.

Luboš Urban (trenér Dynama): "Kvalita našeho soupeře se dnes projevila. Hráli jsme proti týmu, který hraje evropské poháry a my naopak hrajeme jen druhou ligu. Výsledek byl naprosto jednoznačný. Nejde ani o to, jak hraje Liberec, ale spíš jak hrajeme my. První poločas byl pro mě velkým zklamáním. Sice jsme včera měli tři tréninky, jenže soupeře také trénuje a nemáme se na co vymlouvat. My jsme byli podělaní, ustrašení a nic jsme si nedovolili. Ve druhém poločase jsme prostřídali, na trávník se dostali mladí běhavější a agresivnější hráči a hra se rázem srovnala. Hrálo se hodně ve středu hřiště a gól jsme dostali až v závěru. Soupeři gratuluji k dobrému výkonu i výsledku. Na straně Liberce byla velká kvalita, před námi je naopak ještě hodně práce."

Jaroslav Šilhavý (trenér Liberce): "Kluky musím za první poločas pochválit. Hráli s velkou chutí a zaslouženě jsme se dostali do vedení. Když jsme pak dali gól na 2:0, tak se naši hráči už uklidnili a bylo na nich vidět, že chtějí přidat i další branky. Na podzim naše střelecké forma nebyla nijak velká, pevně ale věřím, ža na jaře ty góly dávat v lize budeme. Výsledek nechci rozhodně přeceňovat a jsem rád, že Budějovice i po poločase 3:0 nesložily zbraně a zápas sympaticky dojezdily a dobojovaly až do samého konce."