Fotbalisté Dynama České Budějovice ukončili svou pouť v poháru ČMFS ve čtvrtém kole, když doma nešťastně prohráli s Brnem 0:2. Jihočeši byli především ve druhém poločase o poznání aktivnější, avšak na dvě rány za samého závěru zápasu neměli šanci reagovat.

Sestava Jihočechů připomínala přímo zdecimovanou družinku. Zdravotní problémy neumožnily do hry zasáhnout velmi početné skupině hráčů. Ze základní jedenáctky z nedělního ligového utkání tentokrát nastoupil pouze Michael Žižka. Šanci tak dostali hráči širšího kádru a B-týmu. Zato Brno nastoupilo v nejsilnější možné sestavě.

V úvodu zápasu však poměry obou sestav nebyly nijak znát. Hrál se vyrovnaný fotbal. První, kdo vyslal vážnější pozdrav směrem na jednoho z brankářů, byl brněnský Střeštík, když v 11. min. řádně protáhl Křížka. Hodně vzruchu pak následovalo o čtyři minuty pozděni na druhé straně. Mašát nasměroval centr z pravé strany na Plichtu, jenž posléze trefil protihráče Trousila. Domácí se sice dožadovali odpískání penalty za hraní rukou brněnského kapitána, ale sudí Mikel nechal pokračovat ve hře. V dalším průběhu utkání převažovala spíše opatrnost než útočné snahy obou mužstev. Herní projev svého týmu se Petr Uličný pokusil oživit ještě před poločasem, když ve 41. min. nasadil dirigenta Polácha a stáhnul Kubáně. První poločas již spěl pomalu ke svému konci a už to vypadalo, že diváci v něm žádný vzrušující moment neuvidí. Těsně před ukončujícím hvizdem sudího se však zjevil ve vápně Plichta, kterého zprava našel Jungr, ale slovenský fotbalista míč namířil jen do brankáře Lejsala, přestože jeho šance přímo volala po gólu.

Do druhé půle trenér Dynama František Straka poslal dvě nové tváře. Jungra se Švehlou nahradili Zelinka s Hílkem. Osm minut po ukrojení z druhého poločasu pak sáhl ke druhému střídání i Petr Uličný. Místo Doška na hřiště poslal Aleše Bestu. Ani střídání však nepomohla změnit obraz hry. Ta pokračovala v nastoleném trendu z prvního poločasu. Na alespoň trochu pohlednou akci diváci čekali do 71. min., kdy se středem hřiště uvolnil Plichta a jeho střela skončila těsně vedle branky. Další slibnou kombinaci Dynama překazil dobrým čtením hry brankář Lejsal. V 78. min. se nerozpakoval Mašát, vypálil z pravého rohu vápna a Lejsal musel míč vyrážet na rohový kop. Blízko ke gólu Jihočeši byli osm minut před koncem vyměřené základní hrací doby. K odraženému balonu se dostal Radzinevičius a téměř jisté brance zabránil jen jeden z dobře postavených brněnských obránců. Když už se blížil konec druhého poločasu, přišel pro domácí obrovský šok. Od Večeři se dostal balon k Wagnerovi, který s příznakem zabijáka uklidil balon si sítě Dynama – 0:1. Běžela 90. min. utkání. Z takového direktu se Strakovi svěřenci jen těžko oklepávali. Jejich šancí na zmrtvýchvstání byl rohový kop. Na něj vyběhl i brankář Zdeněk Křížek. Jenže Zelinka standardní situaci nerozehrál vůbec dobře, míče se zmocnil Polách, který k pojistce vyzval nabíhajícího Kaloudu. A objev letošního mistrovství světa hráčů do 20 let se z pětadvaceti metrů nemýlil – 0:2. Jihočeši, jenž byli ve druhém poločase lepším týmem, tak museli skousnout velmi hořkou porážku, která znamenala jejich vyřazení z Poháru ČMFS.