Lepší vstup do nového ročníku si fotbalisté Dynama nemohli snad ani přát. V úvodním utkání sezony 2007/08 totiž na Střeleckém ostrově přehráli ambiciózní Sigmu Olomouc a zcela zaslouženě zvítězili 2:0, když se o dva krásné góly postarali v úvodní čtvrhodince Radzinevičius a Vozábal. I ve zbytku zápasu pak svěřenci kouče Cipra hru zkušeně kontrolovali a první ostrý zákrok si gólman Kučera připsal až v samém závěru utkání.

Domácí vstoupili do zápasu nejlépe jak mohli, hned od úvodních minut se do svého soupeře zakousli a neuběhlo příliš mnoho času a příchozí diváci se mohli poprvé zaradovat z gólu. Hned ve čtvrté minutě nádherně po přiťuknutí Šmída vypálil útočník Tomas Radzinevičius a gólman Drobisz se natahoval marně – 1:0. Domácí tak hráli s větším klidem a hnali se za dalšími góly. Hned ve 12. minutě padla další branka po spolupráci Plocka s Vozábalem. Plocek přistrčil na hranici šestnáctky balon proti noze Martina Vozábala a ten bez váhání zakončil k levé tyči - 2:0. V následujících minutách Jihočeši zkušeně kontrolovali hru a přetahovanou ve středu hřiště ovládlo Dynamo, kde si především počínal velice dobře záložník Hílek, přes něhož neproklouzla doslova ani myš. V půli poločasu se ozvali domácí, hra dostala patřičný říz a dvakrát se nebezpečně zastřelovali Vozábal s Plockem. Domácí měli stále více ze hry, z toho se odvíjeli další šance. Po levé straně utekl Vozábal, centr do středu hřiště nabídl Jungrovi, jehož střela však skončila v náručí brankáře Drobisze. Hosté nechtěli být pozadu a více na soupeře tlačili. Zahrozili ve 41. minutě po rohovém kopu, kde míč prošel těsně kolem pravé tyče Kučerovy brány. Ve 42. minutě byla k vidění velice pěkná spolupráce Šmída s Černým. Míč si nádherně vyměnili, centr Černého mířený do vápna hosté však vytěsnili na roh. Ve 43. minutě si poradil domácí brankář s nebezpečnou střelou k pravé tyči od Rossiho a svým zákrokem podržel své hráče, kteří tak mohli za příznivého stavu odejít do kabin.

V druhém poločase se hosté snažili stav změnit. Začali více tlačit na pilu, avšak domácí vývoj zápasu zkušeně kontrolovali. Chvílemi sice docházelo k nepřesným kombinacím a přetahování o míč ve středu hřiště a oba gólmani tak mohli být v klidu.V 62. minutě se mohli dočkat gólu hosté, gól však nemohl být kvůli evidentnímu ofsajdu uznán. Hráči hráli více agresivněji a z toho se odvíjel nadprůměrný počet žlutých karet. V rozmezí jedné minuty pak přišli Jihočeši o dva hráče – s poraněným kotníkem musel odstoupit Peroutka a po úderu loktem do hlavy střídal také Vozábal, jenž musel být navíc okamžitě odvezen do nemocnice kvůli podezření na otřes mozku a zlomenině lícní kosti. V 66. minutě předvedl bravurní zákrok Brankář Kučera, hlavičkovanou střelu hostů k pravé tyči bez váhání lapil. Hráči Dynama začali postupně nabírat opět více na obrátkách a přebírat iniciativu, z toho vyplívalo několik přímých kopů, které často končily nepřesně. V 80. minutě předvedl velice pohlednou individuální akci přes dva obránce Černý, ale ke gólu měl přesto daleko. Olomoučtí se s prohrou nelehce smiřovali a snažili se stav co nejrychleji změnit. V 84. minutě nabídl olomoucký Schulmeister útočníkovi Petrovi šikovnou přihrávku, který však nedůraznou střelou brankáře Dynama nezaskočil. Na konci utkání se několikrát zaskvěl i gólman Kučera, v první akci míč excelentně vytěsnil nad a ve druhé tygřím skokem k pravé tyči míč bravurně vyrazil zpět do pole. Hráči Dynama si tak v prvním kole připsali zaslouženou výhru, která jim určitě zvýší sebevědomí do dalších zápasů. V dalším utkání změří síly s Tescomou Zlín, kam se vydají příští neděli.