Hráči SK Dynamo České Budějovice vyhráli ve druhém kole Ondrášovka Cupu na hřišti druholigové Vlašimi 3:0. Úvodní branku vstřelil v 18. minutě z pokutového kopu Rudolf Otepka. Druhou branku vstřelili Jihočeši o čtyři minuty později. Prosadil se Tomáš Stráský. V závěru utkání zvýšil na rozdíl tří gólů střídající František Němec. Ve třetím kole se Dynamo utká s FK Králův Dvůr.

Druhé kolo Ondráovka Cupu fotbalisté SK Dynamo České Budějovice zvládli. Druholigovou Vlašim Jihočeši porazili 3:0. Trenér Dynama Jiří Kotrba poslal na vlašimské hřiště téměř nejsilnější sestavu. V základní sestavě se nově objevili brankář Zdeněk Křížek, obránce Rastislav Bakala a záložník Petr Benát. Další hráči ze základní sestavy v lize pravidelně nastupují. V průběhu utkání se na hřiště navíc dostal i rekonvalescent Sandro.

Úvod do utkání byl opatrný. Dynamo mělo šanci v sedmé minutě, kdy záložník Rudolf Otepka zahrával rohový kop. Centr byl ale přetažený. První velkou možnost zápasu si vytvořili Jihočeši. Ve 12. minutě prošel Petr Benát až do pokutového území a nastřelil tyč! Skóre se poprvé změnilo o šest minut později. Zdeněk Ondrášek vybojoval pokutový kop a ten proměnil Rudolf Otepka – 0:1!

Vlašim mohla ale rychle vyrovnat. Ihned po rozehrání střílel domácí Pokorný. Naštěstí pro Dynamo míč skončil vedle branky Vedoucí branka Jihočechům pomohla. Ve 22. minutě se nejlépe v pokutovém území domácích po akci Stráského zorientoval Zdeněk Ondrášek a svou střelou podruhé rozvlnil domácí síť.

Snížit mohl vlašimský Vebr. Na Křížka běžel z pravé strany, ale střela byla nepřesná. Míč skončil vedle. Podobně si vedl po půlhodině hry i Kolašinac. I další šance patřila domácím. Ve 33. minutě se uvolnil Jícha a z pozice mezi stopery selhal. I tentokrát skončil míč vedle branky. První poločas tak Dynamu vyšel. Jihočeši šli do kabin s dvoubrankovým vedením.

První desetiminutovka ve druhé půli nabídla po jedné šanci na každé straně. Ondrášek vybídl ke gólové hlavičce Benáta, který bohužel branku minul. Na druhé straně se z protiútoku pokoušel snížit Macek. Naštěstí pro Dynamo přestřelil odkrytou branku.

V 78. minutě hodně nadchlo hostující fanoušky střídání. Na hřiště se totiž dostal brazilský záložník Sandro, který začátek ligy musel kvůli zranění vynechat. A Sandro hned po jedné minutě na trávníku střílel. Míč skončil mimo.

V závěru utkání měli domácí hráči ještě jednu šanci, aby snížili. Dynamo podržel brankář Zdeněk Křížek. V 89. minutě vystřídal Zdeňka Ondráška mladý útočník František Němec. A byl to dobrá tah. František Němec o dvě minuty později navýšil skóre na konečných 3:0 pro Dynamo.

V dalším kole se Dynamo utká 31. srpna od 17 hodin s třetiligovým FK Králův Dvůr. Ten porazil divizní Kolín 3:2 až po penaltovém rozstřelu.

Jiří Kotrba (trenér Dynama): "Výhra 3:0 nad ambiciózním druholigovým týmem na jeho hřišti je určitě výborná. Podle šancí to byl zápas spíše tak na výsledek 3:7. Dopředu nám to hrálo znovu velmi dobře. Vytvářeli jsme si šance a ve druhém poločase jsme měli snad tři nebo čtyři stoprocentní šance, které jsme ale nedokázali proměnit. Nicméně je třeba ale říci, že Vlašim měla také tři gólové šance a kdyby jednu z nich dokázala proměnit, zápas mohl vypadat úplně jinak."