Dynamo zvládlo úvodní utkání jarní části sezony, když dokázalo otočit zápas s Třincem. Slezané vedli po brance Teplého, pak ale černobílí díky gólům Peška, Klesy a Šimáka zvrátili vývoj zápasu ve svůj prospěch. Po výborném výkonu slaví Českobudějovičtí zasloužené tři body za výhru 3:1.

Sestava Dynama byla očekávaná. Otazník na levém kraji obrany vyřešili domácí trenéři nasazením Filipa Vaňka, v útoku se rval Milan Jurdík. Ani hostující kouč Kula nevymyslel žádné velké překvapení, jen na lavičce však zůstal zkušený stoper Čelůstka. Nechyběl však útočník Malcharek. Po opatrném začátku se první šance odehrála ve 13. minutě a pro domácí to byla hodně smolná minuta. Jihočeši totiž nedohráli důsledně situaci na středu hřiště, Malcharek se chopil míče. Rychlou přihrávkou na Dediče přečíslil soupeře, centr vysokého útočníka Třince doletěl přesně k Jakubu Teplému, jenž z voleje propálil Křížka.

Jeden z klíčových momentů přišel ve 28. minutě. Hosté byli blízko druhé brance, když Motyčka zblízka tečoval Janoščinův centr a Dynamo zachránil až Křížek skvělým reflexivním zákrokem. Po následném rohu strakonický rodák v dresu Dynama rychle vyhodil míč na Šimáka, ten dlouhým a přesným pasem našel rozběhlého Jakuba Peška, který propálil Palečka a vyrovnal. Pak se o slovo přihlásil Michal Klesa. Jeho kličkovaná nejprve gólem neskončila, krátce před poločasem ho ale za obranou našel Čavoš a Michal Klesa mohl oslavit svůj návrat do černobílých barev.

Hned v úvodu druhé půle bylo hodně živo před třineckou brankou. Nejprve sudí Julínek hodně přísně odpískal útočný faul Mareše, kvůli čemuž neuznal zásah Jurdíka. Záhy posílal Šimák ostrý míč opět na Jurdíka, který ale hlavičkou těsně minul branku soupeře. Napětí na hřišti stoupalo, k čemuž přispěl i nejistý výkon sudího Julínka. Hosté z Třince se snažili o dlouhé nakopávané míče na vysokého Dediče, s čím sice domácí obrana měla problémy, ale nakonec si vždy poradila.

To Jihočeši útočili zejména zprava, kde hýřila aktivitou dvojice Klesa-Pešek. A právě druhý jmenovaný rozhodl celý zápas. V 80. minutě totiž Jakub Pešek vystihl rozehrávku Janoščina, svůj únik zakončil přihrávkou do kapsy na Jana Šimáka, jenž dal výsledku pohodlně definitivu na 3:1. Dynamo se tak těší z důležitých a zasloužených tří bodů.

David Horejš (trenér Dynama): „Bylo to pro nás důležité utkání a chtěli jsme v něm uspět, což na nás asi bylo v úvodu vidět. Nepomohl tomu ani rychlý první gól. Věděli jsme, že Třinec bude hrát na brejky, z jednoho jsme inkasovali. Ale ještě do poločasu jsme dokázali otočit vývoj a pak už jsme Třinec do ničeho nepustili. Naši výhru stvrdil třetí gól po krásné akci Kuby Peška. Musím kluky pochválit, po úvodní nervozitě jsme hráli perfektně. Hlavně po pravé straně jsme byli nebezpeční.“

Karel Kula (trenér Třince): „Přestože šlo o první jarní zápas, utkání mělo slušné tempo. Začali jsme dobře a dostali se do vedení, do poločasu jsme však po vlastních chybách vedení ztratili. Ve druhé půli jsme se zlepšili a možná měli více ze hry než domácí, ti byli však nebezpečnější. Když jsme se nadechovali k závěrečnému náporu, tak jsme inkasovali potřetí. Domácí vyhráli zaslouženě, donutili nás k chybám a pak je dokázali potrestat.“