Fotbalisté Dynama České Budějovice vstoupili do jarní části sezony dobře, když na hřišti Baníku Ostrava uhráli remízu 0:0. Měli ale na více, v průběhu zápasu si vytvořili hned několik velkých příležitostí a domácí celek podržel gólman Bárta.

Trenérská dvojice Dynama Švantner - Vozábal poslala do zápasu očekávanou sestavu. V základní jedenáctce se ze zimních posil objevili v obraně Mkoyan a nalevém kraji záložník Hora. Fanoušci Baníku čekali, zda nastoupí Milan Baroš, ten se na hřišti objevil v 67. minutě.

Domácí chtěli samozřejmě začít hodně aktivně, vyborně hrající defenziva Dynama ale hráče Baníku k zakončení napouštěla. Naopak hned v 9. minutě se do zakončení probíjel Benát, chybělo jen málo, aby ve složité pozici překonal gólmana Bártu. Domácí se připomněli v 15. minutě, ani Krautova akce ale k zakončení nevedla.

Na druhé straně se skóre mohlo měnit v 17. minutě, po rohu Hory si na balon naskočil Machovec a domácí balon vykopávali z brankové čáry! Další velmi zajímavou šanci měl ve 27. minutě Řezníček, v gólové pozici mu ale rána ideálně nesedla. Po přízemním pasu Klesy následně zkoušel bez přípravy zakončovat také Táborský, balon mu ale sjel po nártu a šel mimo. Fotbalisté Baníku zahrozili až v samém závěru poločasu, po sérii přímých kopů ale míč za Daňka protlačit nedokázali.

Ve druhém poločase přeci jen domácí fotbalisté přidali a měli balon více ve své moci. Do zakončení se ale dostávali jen velmi složitě. V 56. minutě se do střelecké pozice dostal Lukeš, z dobrého prostoru ale vystřelil mimo.

Jihočeši se tolik do šancí již nedostávali, pokud se ale před Bártovu bránu dostali, vždy z toho byly velké šance. Ty vůbec největší měli Hora a následně také Táborský, v obou případech ale zasáhl fantasticky domácí bránkář. S blížícím se koncem zápasu Baník Dynamo zatlačil, když se ale do vyložené šance nedostal ani střídající Baroš, skončilo utkání nerozhodně 0:0.

Halama Jan (90.)

Pavol Švantner (trenér Dynama): "Za současných klimatických podmínek jsme věděli, že to dnes asi nebude moc o fotbale, ale že to bude spíše o bojovnosti. Do utkání jsme vstoupili dobře, i když je pravda, že aktivita Baníku byla malinko větší. Mrzet nás může jen naše produktivita, protože především v prvním poločase jsme měli více šancí než Baník. Ke konci utkání tlak Baníku nakopávanými míči a standardkami stoupal. S bodem musíme být spokojeni a mohu jen hráčům poděkovat, že těžké utkání zvládli."

Martin Pulpit (trenér Baníku): "Bylo to typické utkání dvou mužstev, která hrají o záchranu. Hosté se zabarikádovali na vlastní polovině a do otevřené obrany se jim hrálo daleko lépe. Nezvládli jsme hru do zahuštěné obrany. Hráči to příliš takticky nezvládli a vzhledem k průběhu utkání je remíza zasloužená. Musíme sportovně přiznat, že i České Budějovice si vytvořily gólové šance. Na druhou stranu v závěru mohl rozhodnout Kraut, takové příležitosti se musí proměnit."