První utkání 4. kola poháru Ondrášovka Cup vyznělo lépe pro fotbalisty Dynama České Budějovice, kteří na domácím hřišti vyhráli nad Žižkovem díky brance Zdeňka Ondráška 1:0. O postupujícím do dalšího kola ale rozhodne odvetný zápas na žižkovském stadionu.

Souboj dvou ligových týmů začali podle očekávání aktivněji fotbalisté domácího celku, kteří se hned ve 2. minutě dostali Ondráškem do první šance. Budějovický kanonýr ale nezamířil přesně. Na druhé straně se po centru ze strany natahoval Súkenník, k zakončení mu ale chyběl krok.

Jihočeši do zápasu nastoupili se dvěma útočníky, proti pozorně bránícímu soupeři se ale prosazovali jen velmi složitě. Aktivně si počínal obránce Machovec, po kombinaci s Otepkou předložil ve 32. minutě do dobré pozice míč Stráskému, ten ale nedokázal přejít přes posledního obránce.

Největší šanci prvního poločasu si domácí fotbalisté vytvořili ve 39. minutě, kdy po rohovém kopu Otepky Lengyel přiťukl hlavou míč přímo ke Stráskému, který ale v gólové pozici trefil pouze tyč Vaclíkovy brány. Těsně před konce pálil zajímavě Čirkin, bránu ale netrefil.

Do druhého poločasu provedli oba trenéři po jedné změně a lepší ruku při střídání měl domácí trenér Cipro, který poslal na hřiště místo Stráského rychlonohého Hudsona, který okamžitě začal zaměstnávat hostující obranu.

Hned v úvodu druhého poločasu měl gól na hlavě Michal Klesa, brankář Vaclík jeho pokus ale tygřím skokem vyrazil alespoň na roh. Následně byl ve střelecké pozici i v 52. minutě Čirkin a nejblíže ke gólu měl v úvodu druhého poločasu Hudson, jehož tvrdou ránu po přihrávce Ondráška opět vyrážel Vaclík.

Zatímco v prvním poločase hosté několikrát zahrozili, druhý poločas se na polovinu Dynama dostávali jen zcela sporadicky. Zatímco budějovický brankář Delač se nudil, Tomáš Vaclík na druhé straně musel být neustále v permanenci. V 65. minutě poslal Hudson přes celou šíři velkého vápna centr na Sandra, ten ale před prázdnou bránou nepochopitelně netrefil balon.

Skóre se tam změnilo až v 67. minutě, kdy opět Hudson poslal z pravé strany přízemní pas na kanonýra Zdeňka Ondráška, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil - 1:0. Jihočeši byli i v dalším průběhu utkání aktivnější a několikrát se dostali do náznaku dobrých šancí. V 77. minutě se po akci Sandra málem dostal k zakončení Ondrášek, míč mu ale z kopačky sebral pozorný Vaclík. V dalším průběhu utkání domácí sice častěji kontrolovali balon, gól ale již nevstřelili a zápas tak skončil hubeným vítězstvím 1:0.

Domácí trenér: "Před tak nízkou návštěvou ose asi nedá čekat nějaký pohledný fotbal. Super zápas před takovouhle kulisou by asi vypadal hodně divně. Přesto je třeba uznat, že především první poločas nepřinesl pohledný fotbal, hrálo se téměř bez šancí. Hra se nám vůbec nedařila a spíš soupeř měl určité náznaky. O přestávce jsme si řekli něco v kabině a také díky střídání se hra zlepšila. Byli jsme jasně lepší a vyhrát jsme si zasloužili. Měli jsme i další šance, ale vyloženě stoprocentních šancí jsme si moc nevytvořili. Stále nám tomu chybí taková ta finální přihrávka a příprava balonu do gólové pozice."

Martin Pulpit (trenér Žižkova): "Chtěli jsme tady uhrát co nejpřijatelnější výsledek pro odvetu u nás na Žižkově. Jestli bude tento výsledek stačit, to teprve uvidíme. My pohár určitě nechceme podceňovat a rádi bychom se dostali ještě o jedno kolo dál. Loni jsme skončili ve čtvrtém kole se Slavií Praha a letos tedy chceme o kolo dál. Máme mladé mužstvo a každý zápas s ligovým týmem je pro naše hráče dobrá zkušenost."