Zachmuřené a v závěru zápasu skutečně nevlídné odpoledne přilákalo na Strahov slušný počet diváků. Soupeři si byly týmy, jež spolu v tabulce sousedily. Díky chladnému počasí se hrál velmi aktivní a docela pohledný fotbal, v němž nakonec přece jen získali převahu domácí a svůj jedenáctý rohový kop proměnili ve vítězný gól.
České Budějovice hrály ve žlutém, domácí Sparta v klasických rudých dresech. Výkop měli hosté, kterým patřily i úvodní minuty, ale přes pozornou zadní řadu se jim prosadit nepodařilo. Sparta začala ihned nabírat dech a ve 4. minutě si vybojovala první rohový kop. Byla to dosti nebezpečná situace a ke gólu chyběly takřka milimetry - míč jen těsně minul hlavy nadskakujících sparťanských hráčů. V 7. zkoušel střelu z dálky Zelenka, šla však mimo levou tyč. Delší dobu se pak hrálo mezi šestnáctkami a pokud šel míč vysoko nad hlavy hráčů, pohrával si s ním chvílemi prudký, nárazový vítr. Mužstva zkoušela vymyslet kloudnou akci, ale obrany obou týmů byly pozorné. V 18. minutě se do slibné akce dostal Baláž, který však, těsně bráněn, nestihl přihrát Myšákovi. Ve 22. hlavičkoval Mašát do náruče brankáře Zicha a na druhé straně vypracoval Kóňa šanci pro Nádeníčka, s jehož střelou po zemi si gólman Pešula také s přehledem poradil. Od 27. minuty byla Sparta nebezpečnější, koncovka však vázla. Ve 30. min. získaly Budějovice tři slepené rohy. První zamířil přímo do rukou Zicha, při druhém Skála s Balážem naskakovali na centr, kterýž domácí gólman s obtížemi vyrazil na roh třetí, jenž byl odvrácen do bezpečí. Hrálo se pořád aktivně (což nebylo divu, neboť teplota, jak se zdálo, stále klesala). Ve 36. se Krob snažil před velkým vápnem prostřelit žlutou hradbu, což se mu ale nepodařilo. Ve 39. zahrávali Pražané již čtvrtý rohový kop. Ke konci poločasu docházelo čím dál více k soubojům o míč. Některé byly, hlavně dle názoru diváků, poněkud tvrdší, ale žlutou kartu, ačkoli si to fanoušci přáli, nikdo neobdržel. První půle skončila 0:0.

Po přestávce se v útoku prohodil Libor Baláž s Tomášem Stráským, který se stáhl do zálohy. Hned ve 46. minutě se předvedl Volek tvrdou střelou, mířící pod břevno, kterou Pešula reflexivně vypíchl nad. Domácí se do druhé pětačtyřicetiminutovky pustili velice aktivně. Z nebe se začaly snášet bodavé mokré jehličky. V 51. zkoušel Kóňa střelu z cca 30 metrů, vzápětí prověřil budějického brankáře Volek. V 53. získalo Dynamo přímý volný kop, jenž končil hlavičkou Martínka vysoko nad branku. Nějakou dobu se zase hrálo mezi šestnáctkami. Aktivní Baláž sváděl neustále souboje se svým "kolegou" (č.8) Bírem, ale i když byl úspěšnější, ke kýžené vstřelené brance to nevedlo. V 61. zahrávala Sparta sedmý roh, který byl velice těsně ubráněn po nepřehledném závaru v malém vápně. V 66. měli domácí obrovskou šanci, když se po pravé straně uvolnil Mareš a pálili na Pešulovu branku společně s Volkem a Nádeníčkem jak u Waterloo. Budějovický gólman situaci ustál a sparťanští fanoušci si rvali vlasy. Sparta se neustále tlačila do útoku a hosté se téměř nedostali na svou útočnou polovinu. Ojedinělá situace nastala po faulu na Baláže, po němž rozehrál Mašát přímý kop a Myšákova hlavička zamířila nad břevno. V 75. získala Sparta již desátý roh. V 78. si dal sprint s míčem téměř přes dvě třetiny hřiště Jakub Podaný, který své sólo nakonec zakončil velice nepodařeným (a poněkud nepochopitelným)centrem mimo branku. V 80. minutě začalo nehorázně pršet. V 82. zahrávali Pražané svůj jedenáctý roh a z něj padl gól. Přesná hlavička Nádeníčka, který vyskočil nejvýše, znamenala pro domácí vedení 1:0. V 85. zkoušeli další akci Zelenka s Nádeníčkem, výsledkem byla jen střela mimo levou tyč. Hosté se snažili o vyrovnání, ale přes pozornou obranu se více méně nedostali ani k šestnáctce. Naproti tomu Sparta získala dvanáctý roh. Rozhodčí sice nastavoval tři minuty, ty však velice rád, díky velmi "krásnému" počasí, zkrátil. To ovšem neměnilo nic na tom, že tři body zůstaly za těsné vítězství 1:0 na Strahově.