Herní forma fotbalistů Dynama s blížícím se startem ligového ročníku stoupá. Potvrdili to na Střeleckém ostrově dnešním jasným vítězstvím nad divizní Kaplicí. Trenér Pavel Tobiáš poslal do obou poločasů téměř odlišné jedenáctky, střelecky úspěšnější z nich byla ta druhá, která soupeři nasázela šest branek.
Trenér Pavel Tobiáš poslal na hřiště během utkání opět dvě odlišné jedenáctky – tentokrát to vypadalo, že ta z prvního poločasu byla velmi podobná sestavě, ve které nastoupí Jihočeši k prvnímu zápasu ligové sezony v Olomouci.

Fotbalisté prvoligového mužstva začali hned od prvních minut velmi aktivně a bylo na první pohled jasné, který tým bude na hřišti kralovat. První příležitost připravil po individuální akci Pončák pro Grznára, ten ale branku hostů netrefil. O minutu později zahrával Grznár rohový kop, následný hlavičkový pokus Horejš mířil ale také mimo. V 6. minutě utkání přišla první branka Dynama – rekonvalescent Lafata našel kolmou přihrávkou z hloubi pole Kuliče, ten postupoval od poloviny hřiště sám na gólmana Kopřivu a se zakončením neměl žádný problém – 1:0. O další minutu později střílel z šestnácti metrů opět Grznár, tentokrát ale trefil připravenou náruč brankáře hostů. Ve 12. minutě se radovali opět ligisté. Tvrdou Homoláčovu ránu z přímého kopu ztlumil Kulič, pohrál si s obranou soupeře a ač mohl střílet, přihrál zcela volnému Lafatovi a ten bez problémů zvýšil na 2:0. Následující minuty patřily velmi aktivnímu Josefu Němcovi, který několikrát velmi nebezpečně utekl po pravé straně, k jeho centrům se ale povětšinou nikdo nedostal.

Ve 22. minutě předvedl famózní techniku Vozábal. Snad přes tři fotbalisty soupeře se prokličkoval do vápna, kde hledal lépe postaveného Kuliče, který ale slabou střelou doprostřed brány nastřelil pouze jednoho z obránců. Ve 30. minutě se tvrdou střelou z přímého kopu prezentoval Grznár, brankář Kopřiva byl ale na místě. Chuť si levý záložník Dynama spravil o pět minut později, po přihrávce Kuliče v pohodě zvýšil na 3:0. V posledních minutách prvního poločasu se již spíše dohrávalo a za zmínku stojí pouze hlavička Chlebka, která skončila nad.

Začátek druhého poločasu začal ve znamení Kaplice (Filipko musel dvakrát zasahovat) a zdálo se, že se po vystřídání hra vyrovná. To se ale rychle změnilo. V nebezpečných akcích se několikrát objevil Myšák a v 53. minutě svou snahu korunoval brankou na 4:0. Na několik minut se pak hra uklidnila a vzrušení nastalo až v 62. minutě, kdy po závaru před brankou Kaplice nastřelil Matoušek tyč. V 66. minutě se výborně předvedl Gruber, na hranici velkého vápna si pěkně narazil se Svobodou a sám před brankářem neměl problém – 5:0.

V následujících minutách se děly věci. V hlavní roli byl především David Lafata. Nejprve v 67. minutě střídal unaveného Němce (Lafata se tak objevil podruhé na hřišti – o poločase ho střídal Matoušek). Lafatovi stačily tři minuty, aby se zapsal podruhé do listiny střelců. Po faulu na Matouška zahrával přímý kop a střelou okolo zdi překvapil brankáře Rybáka – 6:0. O minutu později přidal další branku po přihrávce Grubera „druholigový“ kanonýr Myšák, ale následně se ke slovu dostal opět David Lafata. V 76. minutě pro něj utkání skončilo velmi nefotbalově – agresivní vosa ho bodla do zátylku a vzhledem k tomu, že je David na vosí štípnutí alergický, musel okamžitě střídat! Hra plynule pokračovala a v 78. minutě nebezpečně střílel Vošický – Filipko ale zasahovat nemusel, protože střela letěla těsně nad. O dalších šest minut později se prezentoval také Ivo Svoboda, nejprve spálil dobrou příležitost, kterou si zcela sám vytvořil a za další dvě minuty vstřelil branku na 8:0. Gólový účet zápasu uzavřel v 88. minutě Aleš Matoušek, který se trefil po pěkné přihrávce Lubomíra Myšáka. Dynamo tak svého soupeře rozdrtilo vysoko 9:0.