Poslední soutěžní zápas Dynama v kalendářním roce body nepřinesl. Tým Jaroslava Šilhavého podal sice na hřišti letenského mistra sympatický výkon, na bodový zisk to ale nestačilo. Pod výhru Sparty se podepsali Afričané Kweuke a Wilfried.

Po domácí porážce s Mladou Boleslaví udělal trenér Jaroslav Šilhavý před zápasem na Spartě několik avizovaných změn. Na post stopera se po karetním trestu vrátil Lencevič a na pravý kraj zálohy se posunul Laštovka a jen na lavičce náhradníků zůstal Tomáš Stráský.

Domácí Sparta, která v závěru podzimu mohutně stíhá na čele tabulky zimující Plzeň, začala podle očekávání velmi aktivně a hned od úvodních minut si vytvořila územní převahu. Jihočechům dělala velké problémy především africká dvojice útočníků Kweuke - Wilfried, která zaměstnávala všechny obránce budějovického klubu. Prvně jmenovaný Leonard Kweuke byl také prvním hráčem, který v 17. minutě rozvlnil síť za brankářem Kučerou. Jihočeši nešťastně ztratili míč na vlastní polovině, Kweuke vyhrál silový souboj nad Lencevičem a šťastně poslal míč za bezmocného Kučeru - 1:0.

Inkasovaná branka ale paradoxně prospěla budějovickým hráčům. V dalším průběhu hry to byli totiž právě oni, kteří na slušně zaplněné Letné působili fotbalovějším dojmem. Na domácím týmu bylo až příliš vidět, že zápas proti Dynamu byl již jeho třicátým zápasem v sezoně. Pět minut po inkasovaném gólu se do dobrých palebných pozic dostali Laštovka a vzápětí i Mezlík, oba ale vychytal pozorný brankář Blažek. Závěr prvního poločase ale již opět patřil domácímu celku. Když se po standardní situaci ve 44. minutě z vyložené pozice hlavou netrefil Wilfried, odcházelo se do kabin za stavu 1:0.

Do druhé půle vlétli Jihočeši jako velká voda. Hned po úvodním hvizdu se po chybě v defenzivě Sparty řítil sám na Blažka Ondrášek, uvnitř pokutového území se mu ale míč zamotal pod nohama a celou situaci uklidnil vracející se Řepka. Hned o chvilku později bylo před domácí brankou ještě větší horko, když po nepovedené malé domů trefil Blažek odkopem Pavla Mezlíka, od kterého se míč odrazil nad bránu. Přestože se začínalo zdát, že je zápas zcela otevřený, přišel záhy druhý gól Sparty. V probíhající 57. minutě se na levé straně uvolnil Kweuke, nezištně přihrál Bony Wilfriedovi, který v akrobatické pozici lehkou tečí překonal Kučeru - 2:0.

V následující pasáži hry bylo na trávníku pouze jediné mužstvo. Domácí hráči předváděli něco pro diváky a pohlednými akcemi se dostávali na dostřel budějovické brány. Největším problémem bylo pro domácí ale samotné zakončení. Tým Jozefa Chovance hned devatenáctkrát vystřelil, z toho ale patnáctkrát mimo. Nechybělo mnoho a ze zápasu mohlo být ještě drama. Necelých patnáct minut před koncem byl faulovaný Mezlík a následná střela Otepky z přímého kopu zamířila do spojnice břevna a tyče domácí brány! Gól z toho ale nebyl, a tak domácí v pohodě dokráčeli k pohodlnému vítězství 2:0.

Kadula Jindřich (90.)

Jaroslav Šilhavý (trenér Dynama): "Dobře jsme věděli, že po zápase Bohemky s Plzní bude mít Sparta v zápase s námi velkou motivaci. Do sestavy se jí vrátil Kucka také Kušnír. V útoku nastoupila dvojice Kweuke, Wilfried, které se také velmi daří. Sparta šla od začátku zápasu za vítězstvím, nicméně si myslím, že jsme tady neodehráli špatnou partii. Chtěli jsme být nebezpeční, bohužel jsme Spartě nabídli první gól, dostala se do vedení a všechno zlomil ten druhý gól, kdy jsme opět k inkasované brance hodně přispěli. Oba útočníci nám dělali velké problémy a jejich kvality se ostatně také potvrdily, když nám oba dali gól."

Jozech Chovanec (trenér Sparty): "Zápas znovu ukázal, že pro nás Budějovice nejsou příjemným soupeřem. V posledních letech, ani dnes jsme proti nim nedokázali předvést ideální výkon. Zlomit jejich odpor pro nás dnes nebylo lehké, protože jsme nebyli v úplně nejlepší sportovní formě. Spokojenost se třemi body je. Budějovice jsme, až na dva, tři momenty, k ničemu nepustili. Budějovice ukázaly, že na hřišti soupeřů letos nejsou tak silným týmem, takže jsem svým způsobem byl v klidu."