Fotbalisté Dynama nejlepším možným způsobem přerušili dlouho trvající sérii zápasů bez výhry. V zápase 15. kola Gambrinus ligy vyhráli na hřišti Brna vysoko 3:0 a rázně se tak odpoutali ode dna ligové tabulky. Skvělý zápas odehrál Pavel Mezlík, který vstřelil vítěznou branku a zároveň zařídil pokutový kop po faulu na svojí osobu.

Trenér Jaroslav Šilhavý mohl po reprezentační pauze poslat tři uzdravené hráče Šímu, Mezlíka a Stráského, kteří se výraznou měrou podíleli na překvapivě vysokém vítězství Jihočechů na hřišti desátého Brna.

Aktivněji vstoupili do zápasu domácí a hned ve 3. minutě měli možnost zahrávání přímého kopu z dobré pozice, standardní situaci zahrávající Polách ale poslal míč do vápna velmi nepřesně. Opravdovou šanci si ale v 8. minutě připsali hosté, když po rychlé akci Mezlíka se Stráským druhý jmenovaný zakončoval technickou střelou z hranice vápna jen těsně mimo. O šest minut později si útočná dvojice Jihočechů spolupráci prohodila a po přihrávce Stráského mohl zakončovat Pavel Mezlík, avšak ani on svůj pokus mezi tři tyče nenasměroval.

Na další střelecký pokus Jihočechů v podání Petra Šímy sice dokázali domácí odpovědět zajímavou akcí Dřížďala, jeho centr na Doška ale odhlavičkoval mimo velké vápno pozorný Marián Jarabica. S přibývajícími minutami začala nad brněnským stadionem houstnout mlha, ze které se vynořil nádherný gól Dynama. Jihočeši v krátkém sledu zahrávali čtyři rohové kopy a po tom posledním se míč odrazil k Pavlu Mezlíkovi, který přesnou ranou do šibenice otevřel skóre zápasu - 0:1!

V dalších minutách se k zahrávání rohových kopů dostali také domácí, avšak jejich dvě standardní situace byly daleko méně nebezpečné než rohy Dynama. Ve 36. minutě došlo uvnitř pokutového území Brna k prvnímu zákroku na Pavla Mezlíka, ten ale nechal zatím sudího Matějka v klidu. Závěr poločasu se dohrával daleko od Kučerovy brány a když se neujal ani dalekonosný pokus Čoupka, odcházelo se do kabin za stavu 1:0 pro Jihočechy.

Do druhého poločasu vlétli domácí fotbalisté sice jako voda, avšak střely Michny ani Rabušice se do brankového prostoru nevešly. Po jednom z rychlých brejků Dynama se zastřeloval Černák, ani jeho pokus ale nebyl pro bránu domácího celku nebezpečný. Brněnské hráče srazil definitivně do kolem Tomáš Polách, který v 62. minutě stáhl v pokutovém území agilního Mezlíka a pískala se penalta. Tu přesnou přízemní ranou k tyči proměnil Michal Doležal a Jihočeši se tak mohli zaradovat z luxusního vedení o dvě branky!

I v dalších minutách to byli právě fotbalisté Dynama, kolem kterých se točilo vše důležité. Častěji drželi míč na kopačkách, určovali tempo hry a dostávali se do šancí. V 75. minutě mohl na rozdíl tří branek zvýšit Mezlík, s jehož gólovou ranou si ale poradil Bureš. Dalším hráčem, který mohl zatlouct hřebík do brněnské rakve, byl Michal Doležal, kterého ale také na začátku 84. minuty vychytal brněnský brankář. Ve chvíli, kdy už na stadionu bylo jen pramálo domácích fanoušků, se fotbalisté Dynama přeci jen dočkali třetí branky v zápase. Po rychlém brejku se míč z pravé strany dostal až do vápna ke zcela osamocenému Michalu Dolažalovi, který ranou podél brankáře Bureše zvýšil na konečných 3:0 pro Jihočechy.