Další neúspěšný domácí zápas mají na svém kontě fotbalisté Dynama České Budějovice. V zápase 12. kola Gambrinus ligy nestačili na pražskou Slávii a prohráli tak již čtvrté soutěžní utkání na domácím stadionu. Televizní duel mezi Dynamem a Slávií rozhodli góly Adauta a Pitáka, za Jihočechy snižoval v poslední minutě utkání kanonýr David Lafata.
Trenér Žák postavil do zápasu se Slavií stejnou jedenáctku, jaká vyběhla v minulém kole na hřiště Opavy, a fotbalisté Českých Budějovic hráli i stejným systémem, tedy 4-4-2.

Jihočeši vběhli do utkání patřičně nažhaveni, začátek patřil právě jim. Hned v úvodu se Lafata odhodlal k první střele na branku Černého, ale hostující gólman míč v pohodě kryl. Za dvě minuty se předvedl dělovkou Pončák, ale jeho rána směřovala vysoko nad. V 10. minutě se uvedli domácí kombinací – Pončák přiťukl Kuličovi, jenž sklepl pro Vozábala, jenže kapitánovi Budějovic rána nesedla. Záhy se poprvé ukázali také slávisté, kteří si vypracovali příležitost po rychlém protiútoku. Doškovu střelu ale Filipko vytěsnil.

Domácí hráči drželi balon na svých kopačkách, kombinovali a bojovali, ale nedokázali si vytvořit brankovou situaci. V 17. minutě se nezdařil ani Vozábalův přímý kop. Slávisté pak mohli trestat. Dvořák podklouzl a chyby se již chystal využít Vlček, ale domácí minelu napravil stoper Horejš. O chvíli později vyzkoušel štěstí hostující Sedláček, který se pokusil nachytat brankáře Filipka střelou z půlky hřiště, ale míč letěl vedle levého horního rohu. Další dobrou šanci měli ve 23. minutě, Pitákovu hlavičku však vyboxovaly Filipkovy rukavice.

Probouzející se Pražany se pokusil zaskočit z přímého kopu Vozábal, ale Černý stál na místě. O šest minut poté se o něco podobného pokusil znovu Vozábal, ale slávistická obrana závar před brankou zažehnala.

Csaplárovi svěřenci už drželi krok s domácími fotbalisty, oba týmy se však potýkaly se špatnou koncovkou. Do největší příležitosti v prvním poločasu se dostal slávistický Vlček, ale v rozhodující chvíli ho vychytal brankář Filipko.

Konec první půle ještě okořenil obránce Pončák. Vrhl se do slalomu mezi hráči Slavie, ale hostující obrana nakonec odvrátila na rohový kop, po němž se v ideální pozici ocitl hlavičkující Chlebek, ale mířil nepřesně.

Po přestávce se dlouhé minuty prakticky nic nedělo, hra se odehrávala před oběma šestnáctkami. Diváky zvedla ze sedaček až 58. minuta, kdy se po Sedláčkově standardní situaci dopustil teče budějovický Horejš, po jehož hlavičce zazvonila tyč Filipkovy brány. O několik minut později se prezentoval dalším nebezpečným centrem opět Sedláček a míč skončil kousek vedle pravé tyče.

V 72. minutě už Sedláčkova aktivita slavila úspěch. Poslal balon do českobudějovické šestnáctky, kde se nejlépe zorientoval střídající Adauto a otevřel skóre – 0:1. Slávisté zatlačili Žákovy hochy do úzkých, kteří se řídili pouze nakopávanými míči, s nimiž si poradili stopeři Bejbl s Holeňákem. V 80. minutě pálil mimo Piták a o čtyři minuty později běžel sám na brankáře Sedláček, který nepochopitelně zaváhal. Filipko nejprve zázračně zasáhl a poté z brankové čáry vykopával Horejš.

Tři minuty před koncem zápasu se Lafata parádně opřel do hlavičky a gólman Černý jen s námahou vyrážel. Za chvíli se blýskl Sedláček dalším trestným kopem, který Latka prodloužil na volného Pitáka a ten chladně překonal bezmocného Filipka – 0:2.

Zápas ještě zdramatizoval v 90. minutě Lafata, jenž usměrnil hlavičku po Plockově centru pod břevno Černého branky a snížil na 1:2. Gól Jihočechů však přišel už pozdě a další zápas tak na domácí půdě opět prohráli. Výhra Slavie trenéra Csaplára nejspíš zachránila, budějovický lodivod naopak na první vítězství stále čeká.

Statistiky zápasu

JMÉNO STŘELY NA BRANKU STŘELY MIMO FAULY ROHY OFSAJDY
Střela pravou nohou Střela levou nohou Střela hlavou Střela pravou nohou Střela levou nohou Střela hlavou Fauloval Faulován Zleva Zprava