Na góly bohaté utkání nenašlo vítěze. Dynamo vedlo po prvním poločase nad Varnsdorfem 2:1 po brankách Peška a Wermkeho, ale Ladislav Martan dvěma góly dokázal otočit vývoj. Alespoň bod vystřelil Dynamu v závěru střídající Milan Ujec.

Domácímu Dynamu chyběli vykartovaní Jiří Funda a Richard Kalod, od úvodních minut nastoupil Marek Opluštil a levý obránce Filip Vaněk. Úvodní šanci zápasu si vytvořilo Dynamo. Povedenou střelou z voleje protáhl Samoela, ovšem podle pomezního sudího zakončoval v ofsajdu. Kuriózní situací se dostalo Dynamo do vedení. Centr z levé strany od Filipa Vaňka se snesl do hlavičkového souboje k Jakubu Peškovi, který překvapivě vyhrál hlavičku a překonal Samoela – 1:0. Domácí Jihočeši si nechali lacino srovnat. Merzad Mehanovič se vápně uvolnil a střelou doprostřed překonal Křížka – 1:1.

Vrátit černobílým vedení mohl vytáhlý Marek Opluštil. Naskočil si na centr z pravé strany a hlavičkoval o kousek vedle Samoelovy branky. Ztracené vedení získali Jihočeši v úplném závěru první půle. Patrik Čavoš pasem za obranu poslal do úniku střídajícího Milana Jurdíka, který krásnou přihrávkou připravil míč pro Romana Wermkeho. Rychlonohý záložník dostal míč před úplně prázdnou branku a pohodově skóroval – 2:1.

I druhou půli začali aktivněji domácí fotbalisté. K povedené střele se dostal ve vápně Milan Jurdík, jeho střelu z otočky nadvakrát zkrotil brankář Varnsdorfu. Sporný moment v 61. minutě posoudil sudí Příhoda pro Varnsdorf. Schubert se dostal do brejku, chtěl oběhnout Křížka a zakončit, jenže podle sudího ho při zakončení fauloval Michal Klesa. Poskytnutou penaltu se štěstím proměnil Ladislav Martan - 2:2.

Severočechům se dokonce podařilo i otočit stav utkání. Tři minuty po proměněné penaltě se Ladislav Martan prosadil znovu. Přízemní centr z levé strany mu propadl přímo před prázdnou branku – 2:3. Velkou možnost na srovnání měl další střídající hráč Jiří Mareš. Dobře mířenou hlavičku mu vyrazil Miroslav Samoel. Vyrovnat se podařilo až v 90. minutě Milanu Ujecovi. Odražený míč od tyče napálil do prázdné branky - 3:3.

David Horejš (trenér Dynama): „Jsem zklamaný, protože utkání jsme měli výborně rozehrané. Snažili jsme se hrát aktivně, což se nám dařilo. Ale nechápu, jaké branky můžeme dostávat. Před poločasem jsme se dostali podruhé do vedení, ale obranná činnost po pauze, to prostě nechápu. Je to selhání jednotlivců. Je hezké, že dáváme plno gólů, ale takhle se fotbal hrát nedá. Nakonec musíme být rádi alespoň za bod. Pozitivní je, že nás vývoj zápasu nezlomil a dokázali jsme vyrovnat.“

Roman Veselý (trenér Varnsdorfu): „Bylo to pro diváky atraktivní utkání, k vidění bylo plno šancí a branek. Z naší strany byla daleko lepší druhá půle, kdy jsme ukázali sílu a charakter. Dokázali jsme otočit skóre z 1:2 na 3:2, čehož si cením. Ale mrzí mě, že jsme inkasovali v závěru a o výhru přišli. Nicméně musíme respektovat sílu soupeře, kterou Budějovice bezpochyby mají.“