Zápas SK Dynamo - Bohemians

Mužstvo v zelenobílém mělo výtečný vstup do zápasu. Ve 3. minutě důrazný Květoň vnikl do pokutového území, jeho tvrdou střelu gólman Pešula vyrazil k Laušmanovi a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 0:1. Střelec oslavil svou branku svérázným způsobem, v euforii hlasitě vyjmenoval snad všechna slova z Velkého slovníku sprostých slov.

Jihočeši se začali do zápasu dostávat na konci první desetiminutovky, k zakončení se po Weinhardově nahrávce dostal Košík, ale jeho pokus byl zblokován. Na druhé straně Škoda z 25 metrů pokusem bez přípravy minul pravou šibenici. Domácí kouč Skála musel sáhnout ke střídání už ve 24. minutě, když ani po pětiminutovém ošetření mimo hřiště nebyl Košík schopen pokračovat ve hře. Jeho místo zaujal Kaňák.

Následovaly dlouhé minuty hry mezi šestnáctkami, které ukončil až v 38. minutě českobudějovický Ondrášek, jenž si zpracoval míč ve vápně, ale v dobré pozici už nestačil zakončit. Tři minuty před přestávkou domácí Trněný z přímého kopu nastřelil zeď a odražený balon vyslal Pliška směrem k brance Klokanů. Jeho rána minula tyč o metr.

Po přestávce vlétli Jihočeši na trávník s mnohem větším nasazením a přitlačili Bohemku na její polovinu. V 51. minutě Šafránek minul z malého vápna, netrefil ani se o chvilku později na zadní tyči připravený Adam. Domácí publikum se zlobilo v 57. minutě, když sudí nepískal penaltu po souboji Ptáčka s Ondráškem. Po hodině hry střílel Šafránek do náruče gólmana Židlického a kouč Klokanů Hradecký dával najevo svou rozladěnost nad pasivní hrou svých svěřenců. Ti se s míčem na noze přes polovinu dostávali jen sporadicky, k zakončení pak vůbec.

Domácí pokračovali v dobývání branky, v 73. minutě Vlásek vtipně přenesl hru na druhé křídlo, tam si míč zpracoval Pliška a jeho ránu musel nadvakrát likvidovat Židlický. Brankář Bohemky se vyznamenal i po rohovém kopu, když robinzonádou zastavil hlavičku Janouška. Deset minut před koncem si pak poradil i s pokusem Vláska.

V posledních pěti minutách se děly věci. V 85. minutě se míč několikrát šťastně odrazil mezi Květoněm a Laušmanem, až druhý jmenovaný se ocitl zcela sám před Pešulou a nezaváhal - 0:2. Dynamo ale nesložilo zbraně, přimáčklo Bohemku a rvalo se o zázrak. V 88. minutě Šafránek prodloužil do pokutového území nakopnutý míč, ten přebral Kaňák a byl sražen Schickem. Nařízenou penaltu proměnil Adam - 1:2. V první minutě nastavení byl pak nařízen přímý kop za faul na Šafránka, míč si postavil Pliška a zakroutil ho za bezmocného Židlického - 2:2. Chybělo málo a Vršovičtí mohli přijít o všechny body. Kdyby Pliška zachoval chladnou hlavu, jistě by svou střelu z druhé minuty nastavení uklidil mezi tyče, jenže minul. Po nervydrásajícím závěru se body dělily.

Jiří Malý (evald)

Petr Skála, trenér: "Chtěli jsme doma vyhrát a to se nepodařilo, nakonec jsme bod získali bojovností a nasazením hráčů. Za to bych jim chtěl poděkovat."